микрозаймы онлайн

کاشان در بهار دیدن دارد

سفر به کاشان

اهل کاشانم، روزگارم بد نیست …

از اتوبان که وارد کاشان شوید اولین چیزی که توجه ها را به خود جلب می کند دیواره های باغی بزرگ با درختان سربه فلک کشیده است که بسیاری از جهانگردان به کم نظیری آن اشاره دارند. باغ فین کاشان چهار بنای تاریخی را در دل خود جای داده است که مهترین آنها عمارت کوشک می باشد. در بازدید خود از این باغ می توانید از حمام فین هم که در سوی دیگری از باغ خودنمایی می کند دیدن کنید، محلی که محل قتل وزیر نامی و عالم ایران، امیر کبیر می باشد.

باغ فین

باغ فین

بعد از ورود به کاشان و گذر از بلوار امیر کبیر، در میانه راه به سمت شرق به خواستگاه تمدن آریایی ها خواهید رسید، تمدنی که ۷ هزار سال پیش در تپه سیلک شکل گرفته است.

تپه سیلک

تپه سیلک

کمی جلوتر در مرکز شهر نیز می توانید از خانه های تاریخی شهر همچون خانه طباطبایی ها،خانه بروجردی ها، خانه عامری ها و خانه عباسی ها دیدن کنید که معماری های ظریف و چشم نواز آنها نشان از مهارت هنرمندان قدیم دارد.

خانه بروجردی ها

خانه بروجردی ها

خانه عامری ها

خانه عامری ها

اگر به دنبال رستوران های خوب شهر می گردید پیشنهاد ما رستوران «دلپذیر» می باشد که انتخاب بسیاری از گردشگران می باشد. اما اگر هوس غذای محلی کردید رستوران «خانه نقلی»، در فضایی سنتی پذیرای شما خواهد بود.

خانه نقلی

خانه نقلی

برای خرید، بازار سنتی کاشان گزینه ی مناسبی خواهد بود که در عین دیدار از معماری و بافت تاریخی آن، می توانید اجناس مورد نیاز خود را نیز تهیه کنید.

بازار سنتی کاشان

بازار سنتی کاشان

شهر کاشان جدا از دیدنی های داخل شهر، با جاذبه های شگفت انگیزی نیز احاطه شده است. جاذبه هایی همچون کویر مصر، کویر متین آباد، شهر زیرزمینی نوش آباد، روستای ابیانه و بافت تاریخی نیاسر که هر کدام به تنهایی می توانند سفری به یاد ماندنی را برایتان رقم بزنند.

روستای ابیانه

روستای ابیانه

متین آباد

متین آباد

سفر خوشی را برای شما سفر دوستان عزیزان به شهر گل و گلاب و زادگاه سهراب آرزومندیم.




پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *