микрозаймы онлайн

پیشنهاد سفر به بافق

مکان های دیدنی بافق:

برای خیلی ها پیش آمده به استانی سفر می کنند و دو سه روزی را در آن به گردش و تفریح می گذرانند و فکر می کنند هر آنچه که باید را در برنامه سفر خود گنجانده اند و دیده اند اما اگر کمی کنکاش کنند می بینند که بسیاری از نقاط این استان همچنان برایشان ناشناخته باقی مانده است. یزد یکی از این استان هاست. با تریپ باما همراه شوید تا سری بزنیم به مکان های دیدنی بافق یکی از شهرهای یزد و آشنا شویم با نادیده هایش!

بافق یکی از شهرستان های استان یزد است که به واسطه دسترسی به کویر و معماری کویری اش به یکی از گزینه های گردشگری یزد تبدیل شده است. این شهر کویری در دل خود نادیده هایی دارد که در زیر نگاهی می اندازیم به برخی از آن ها.

یزد- بافق-پیشنهاد سفر به بافق

باغ تیتو بافق   

با غ تیتو بافق یکی از بناهای قدیمی و دیدنی بافق است که قدمتش به اوایل قرن سیزدهم می رسد این باغ که بانی آن محمدتقی خان، حاکم یزد بوده در محله اولیا سر بافق بنا شده است. باغ حدود ۱۰ هزار مترمربع بوده و بنای زیبایی با معماری چشم گیر در وسط آن به چشم می خورد. پوشش درختان نخل و انار در کنار آب قناتی که از وسط آن می گذرد زیبایی خاصی به این باغ بخشیده است. بنای باغ شامل خان نشین، اطاق سرایدار، تالار، بادگیر و هشتی بوده و در اندرونی باغ نیز حوض آب نسبتاً بزرگی قرار دارد که درختان انگور سایه‌ ای دل انگیز بر سطح آب آن گسترانیده اند .

علت نام گذاری این باغ را کسی نمی داند. این کلمه در فرهنگ دهخدا به معنای نوعی مرغ ذکر شده اما مناسبت نامگذاری این باغ به نام تیتو مشخص نیست.

باغ تیتو بافق  -پیشنهاد سفر به بافق

چشمه پیروزه بافق

در بافت خشک و کویری استان یزد گه گاه چشمه هایی وجود دارد که خطی بر منظره کویری منطقه کشیده است. چشمهم پیروزه یکی از این چشمه هاست که در حاشیه کوههای بافق به واسطه حضورش دره هایی سرسبز در اطرافش پراکنده است. این منطقه ییلاقی سومین چشمه طبیعی استان است که محلی ها و گردشگران زیادی را به سوی خود می کشاند.

روستای قطرم بافق

شاید بارها و بارها اسم ماسوله را برای روستاهای زیادی در ایران شنیده باشید، بافق هم میزبانی یکی از این نمونه روستاهاست، روستایی با قدمتی تاریخی که از نخستین مکان های تجمع انسان ها بشمار می رود. برخی معتقدند این روستا پیش از پیدایش تمدن قنات و کاریز شکل گرفته است.

پیشنهاد سفر به بافق

کمپ کویرنوردی شن و شادن

اگر اهل کویر و کویرنوردی هستید و مسافر بافق، سری به کمپ کویرنوردی شن و شادن در منطقه ریگزار پتکستان بافق بزنید. جایی که علاوه بر کویرنوردی تفریحاتی چون شترسواری، موتورسواری، سافاری و خوردنی هایی چون آش محلی و چای آتشی و اجرای موسیقی سنتی در انتظار شماست.

 پیشنهاد سفر به بافق

قلعه باقر آباد

قلعه باقر آباد نیز یکی دیگر از دیدنی های بافق است. این قلعه به دستور عبدالرحیم خان فرزند محمد تقی خان بافقی ساخته شد و در چندین مرحله بخش هایی به آن افزوده شده و قلعه کنونی شکل گرفت. با قدم زدن در این قلعه خشت و گلی به حال و هوای قدیم خواهید رفت و دمی با پیشینیان هم قدم خواهید شد.

قلعه باقر آباد-پیشنهاد سفر به بافق

برنامه سفر یزد

برای سفر به بافق و یزد می توانید از برنامه سفر رایگان یزدگردی استفاده کنید و از سایر دیدنی های یزد لذت ببرید. همچنین از طریق این لینک می توانید به رستورانهای یزد، دیدنی های یزد و اقامتگاه های آن نیز دسترسی داشته باشید تا بتوانید سفری با حداکثر کیفیت را تجربه کنید. برای دیدن اماکن دیدنی یزد بر روی نقشه نیز اینجا را کلیک کرده و از پایین صفحه به نقشه جاذبه های یزد دسترسی پیدا کنید.

سفری خوش را در یزد و بافق برای شما آرزومندیم.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *