микрозаймы онлайн

از دلفیناریوم جزیره کیش دیدن کنید

پارک دلفین ها:

اگر در حال برنامه ریزی سفر به جزیره زیبای کیش و شرکت در جشنواره تابستانی کیش هستید، احتمالا نام «پارک دلفین ها» به گوش تان خورده است. با تریپ باما همراه باشید تا این پارک آبی زیبا را به شما معرفی نماییم.

پارک دلفین های کیش

 
 
مجموعه تفریحی پارک دلفین های جزیره کیش با مساحتی حدود ۱۰۰ هکتار در جنوب شرقی این جزیره واقع شده است. این مجموعه که اولین و تنها دلفیناریوم در ایران است، شامل فضای سبز با انواع گونه‌های مختلف گیاهی و نیز باغ پرندگان است.

پارک دلفین های کیش

در دلفیناریوم کیش، مجموعا از ۲۱ پستاندار دریایى در استخرهایى با حجم ۱۸ هزار متر مکعب نگهدارى می‌شود. شما در بازدید از این دلفیناریم می توانید از هنرنمایی جانورانی هم چون دلفین، شیر دریایى شمالى، شیر دریایى جنوبى، گربه دریایى شمالى، گراز دریایى و پنگوئن لذت ببرید.

پارک دلفین های کیش

به جز دلفیناریوم، مجموعه پارک دلفین های جزیره کیش دارای فضای سبز شامل بیش از ۱۰۰ گونه گیاهی نیز می باشد. از این گونه های گیاهی می توان به درختان نخل، بنجامین‌هاى بسیار بزرگ، درختان لور (انجیر معابد)، اوکالیپتوس، آکاسیا، مورد، کهور، گل ختمى، شیشه شور، تکوما، سیاه نوفیلد، کند کارپوس، جونیا پروس و بیش از ۲۵ گونه کاکتوس و سایر گیاهان اشاره نمود.

پارک دلفین های کیش

در داخل محوطه پارک دلفین، باغ پرندگان نیز وجود دارد. این باغ با داشتن بیش از ۵۷ گونه پرنده از جمله پلیکان، شترمرغ، طوطی ماکائو، انواع گوناگون لک لک، توکان، تورکو، قو، پنگوئن آفریقایی و گونه‌های نادری چون تمساح پوزه کوتاه، بی شک یکی از منحصر به فردترین مراکز نگهداری جانوران در ایران می‌باشد. از جمله نکات قابل توجه در این پارک گردآوری گونه‌های مختلف از اقصی نقاط جهان از آمریکای جنوبی تا استرالیا و از شرق آسیا تا آفریقا می‌باشد. لازم به ذکر است که بازدیدکنندگان از مجموعه توسط اتوبوس قطاری به پارک پرندگان و سپس به دلفیناریوم هدایت می‌شوند.

 

اگر پیشتر از مجموعه تفریحی پارک دلفین های جزیره کیش بازدید نموده اید، نظرات خود را در مورد این مجموعه زیبا با ما در میان بگذارید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *