микрозаймы онлайн

آیا کویر لوت “گوتیه”را به خانواده اش باز می‌گرداند!

مفقود شدن کویر نورد فرانسوی در لوت:

حدود پنج ماه پیش کویر نورد فرانسوی به نام «گوتیه لکلرک» برنامه سفری را برای نوردیدن کویر مرکزی لوت با موتور سیکلت شخصی اش طرح ریزی کرد و در نیمه مرداد ماه وارد ایران شد، اما ماجراجویی او در ایران هنوز ختم بخیر نشده است. با «تریپ باما» همراه باشید تا بشنوید از سرنوشت این گردشگر ماجراجوی فرانسوی.

گوتیه کلکرک نوه مارشال لکلرک- نظامی عالی رتبه فرانسوی که آزادسازی پاریس از اشغال نازی ها در پایان جنگ جهانی دوم مدیون فرماندهی اوست- حدود پنج ماه پیش سفرش را با موتورسیکلتی شخصی در ایران به قصد گذر از کویر مرکزی لوت آغاز کرد. او از مرنجاب وارد شد و آخرین‌بار در منطقه‌ای به نام ریگستان در لوت دیده شد و بعد از آن تا به امروز مفقود شده است.

کویر لوت-آیا کویر لوت گوتیه را به خانواده اش باز خواهد گرداند!

فرد ناپدیدشده یک ورزشکار حدودا ۵۰ ساله است که پیشینه دو بار حضور در مسابقات رالی پاریس – داکار و نیز چندین مسابقه در کویر مراکش را داشته است.

خانواده او حدود ۲ ماه پیش با آقای قزوینیان راهنمای حرفه ای کویر لوت تماس گرفتند و از او درخصوص پیدا کردن گوتیه کمک خواستند. از اینجا بود که سازمان میراث فرهنگی و وزارت امور خارجه در جریان گم شدن این کویر نورد قرار گرفتند.

روزنامه فیگارو چندی پیش در مصاحبه ای از خانواده او در این خصوص نوشت: دولت فرانسه از آنها خواسته بود تا این موضوع را فعلا برملا نکنند و درباره آن با کسی گفتگو یا مصاحبه نداشته باشند. احتمال می رود بعلت وابستگی خانوادگی نظامی وی سعی بر سیاسی کردن و مرموز کردن ماجرا و متفاوت جلوه دادن موضوع داشته اند.

مهرداد قزوینیان، راهنمای حرفه‌ای کویر و برنامه ریزی سفرهای کویری که برای یافتن این تبعه فرانسوی تاکنون سه عملیات جست‌وجو در لوت انجام داده، درباره‌ی نتیجه‌ی آخرین تجسس‌ها که به تازگی پایان یافته است، به ایسنا گفته است: ما در آخرین پیگرد، ۱۳ نفر بودیم که به همراه چهار ماشین، حدود ۶۰۰ کیلومتر از دشت لوت، ناحیه‌ای بین ریگستان، طبس و نایبندان را گشتیم، یعنی همه مناطقی که طبق نقشه‌ی سفر مرد فرانسوی، احتمال می‌دادیم ردی از او پیدا کنیم، اما کوچک‌ترین نشانی از او نیافتیم.

احتمال می دهیم این فرد در مسیر برنامه سفر خود دچار طوفان شن شده و جان خود را از دست داده باشد زیرا مسیری که وی انتخاب کرده بود نیاز به تجهیزات حرفه ای داشت که متاسفانه ایشان فاقد آن بودند.

 

 
3 thoughts برای “آیا کویر لوت “گوتیه”را به خانواده اش باز می‌گرداند!

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *