микрозаймы онлайн

در برداشت طلای سرخ کویر همراه محلی ها شوید!

معرفی تور و خواص زعفران:

زعفران را همگی می شناسیم گیاهی خوش عطر و بو که برای رنگین تر کردن سفره، طعم دادن به غذاها و به تازگی بعنوان دارویی شفابخش برای بسیاری از بیماری ها از آن استفاده می شود. اکنون اما فصل برداشت این گیاه باارزش است و برنامه سفرهایی هر چند گاه و بیگاه برای بازدید و مشارکت در برداشت این گیاه دارویی ترتیب داده می شود. با تریپ باما همراه باشید تا سری بزنیم به تاریخچه و خواص گیاهی این گیاه ارزشمند و در نهایت برنامه ریزی برای سفری به خراسان جنوبی مرکز کاشت زعفران ایران.

در برداشت طلای سرخ کویر همراه محلی ها شوید!
کاشت زعفران در ایران از قدمت ۱۰۰۰ساله برخوردار است . این گیاه رنگی و گرانبهای چندین ساله، بدون ساقه است و پیاز دارد و چون درخاک کویر به عمل می آید، به طلای سرخ و یا طلای کویر شهرت یافته است . جالب است بدانید از هر ۱۵۰گل، یک گرم زعفران و از حدود ۱۴۷هزار گل تازه، یک کیلو زعفران خشک به دست می آید.

عطار باشی ها در زمان های قدیم این گیاه را برای برخی از بیماری ها تجویز می کردند. امروزه اما علم نیز به کمک آن ها آمده و در تحقیقاتش خواص معجزه آسای این گیاه را به اثبات رسانده و به زودی شاهد جایگزین شدن این ماده خوش طعم در بسیاری از ترکیبات دارویی به جای موارد مشابه شیمیایی آن خواهیم بود.

در برداشت طلای سرخ کویر همراه محلی ها شوید!

خواص زعفران

در زیر نگاهی می اندازیم به خواص زعفران و تآثیراتی که بر بسیاری از بخش های بدن خواهد داشت:

کمک به هضم طبیعی غذا، تقویت کننده معده، ضد نفخ

محرک و تقویت کننده تمایلات جنس

مسکن، بویژه در درمان دردهای لثه و قلنج

ضد تومور، جمع کننده رادیکالهای آزاد (خاصیت ضد سرطانی زعفران)

شادی بخش، درمان دردهای عصبی، آرامبخش، درمان کم خوابی، تقویت کننده حافظه، افزایش دهنده تمرکز، ضد تشنج، افسردگی، اسپاسم، آلزایمر و پارکینسون

درمان فشار خون، کاهش کلسترول، درمان کم خونی ناشی از کمبود آهن در دختران، کاهش درصد احتمال بروز بیماریهای قلبی، تصلب شرائین و افزایش سلامت قلب (بدلیل وجود تیامین، ریبوفلاوین و مواد معدنی)

درمان بیماریهای تنفسی نظیر آسم، سرما‎خوردگی، سرفه

افزایش جریان خون در شبکیه، درمان اختلالات لکه زرد شبکیه در اثر پیری، بهبود علایم مربوط به رتینوپاتی ایسکمیک

درمان کوفتگی و رماتیسم بصورت استعمال خارجی

درمان بیماریهایی نظیر اسهال خونی، سرخک، بزرگ شدن کبد و طحال و عفونت دستگاه ادراری

همچنین تحقیقات فراوان انجام شده نشان می دهد که ترکیبات موجود در زعفران در درمان برخی از انواع سرطانها در حیوانات آزمایشگاهی تاثیر داشته است.

در برداشت طلای سرخ کویر همراه محلی ها شوید!

تور زعفران و سفر به خراسان جنوبی

زمان برداشت گل زعفران  از نیمه دوم  آبان تا اوایل آذر میباشد. زیبایی مزارع کشت زعفران در سحرگاه صبح هاى پاییزى چنان خیال انگیز و مسحورکننده است که هر کس یکبار تجربه دیدن آن را داشته باشد، آرزوى دوباره دیدن آن را مدام در دل خواهد داشت.

برای چیدن این گل های ارغوانی رنگ می بایستی پیش از آنکه خورشید صبحگاهی اشعه نارنجی خود را بر مزرعه پوشیده از گل بتاباند، برداشت را شروع کرده و تا ساعت ۹ صبح ادامه داد.

چنانچه تمایل داشتید برداشت این گیاه معجزه گر را تجربه کنید می توانید برنامه سفری هیجان انگیز و ماجراجویانه به خراسان جنوبی و طبس را طراحی کنید و از شگفتی های این شهر کویری از جمله کال جنی، طاق شاه عباسی، کویر و دریاچه نمک، روستای ازمیغان و روستای بی نظیر و رویایی نایبند لذت ببرید و در کنار آن در یک تور نیم روزه همراه محلی ها شوید و در برداشت زعفران آن ها را همراهی کنید.

برای هماهنگی تور می توانید با شماره ۰۹۳۹۶۶۳۶۲۵۱ تماس بگیرید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *