микрозаймы онлайн

معرفی اپلیکیشن های کاربردی نقشه در سفر

اپلیکیشن های کاربردی نقشه در سفر و نقشه خوانی:

فردا ۱۶ فروردین روز جهانی نقشه خوانی است. از این رو در این نوشته می خواهیم چند اپلیکیشن نقشه در سفر را به شما معرفی کنیم و اطلاعاتی مختصر از آشنایی اولیه با نقشه را در اختیار شما قرار دهیم . با «تریپ باما» همراه شوید تا سفری متفاوت با نقشه را تجربه کنید.

احتمالا تا اسم نقشه آنلاین به میان بیاید اولین چیزی که در ذهن شما نقش خواهد بست گوگل مپ می باشد. این اپلیکیشن که بیشتر افراد با آن آشنا هستند بصورت آنلاین مسیرهای مشخص شده را با ماشین، پیاده و یا گاها اتوبوس روی نقشه به شما نمایش می دهد. اما این اپلیکیشن عمومی بوده و هنوز برخی از قابلیت هایی که در سفر به آن نیاز خواهید داشت را در خود جای نداده است.

اپلیکیشن های کاربردی نقشه در سفراپلیکیشن های کاربردی نقشه در سفر

اما اپلیکیشن های هستند که خاص سفر و مسیر یابی طراحی شده اند که یکی از آنها Galileo Offline Maps می باشد. مهمترین قابلیت این نقشه آفلاین بودن آن است که می تواند بدون حضور  اینترنت به شما در سراسر سفر یاری رساند. فقط کافی است پیش از سفر مقصد مورد نظر خود را دانلود کنید اینجاست که خیالتان از گم شدن و جا انداختن جاذبه ای راحت می شود.

می توانید از پیش نقاطی را که می خواهید ببینید روی آن مشخص کنید، می توانید در سفر به راحتی بصورت آفلاین سرچ کنید و فاصله مکان ها را تا جایی که هستید ببینید. این نقشه حتی مسیر حرکت شما را روی خودش خط کشی می کند بنابراین اگر بخواهید مسیر رفته خود را بازگردید هیچ نگرانی نخواهید داشت.

اپلیکیشن های کاربردی نقشه در سفراپلیکیشن های کاربردی نقشه در سفر

اگر هم وسواس دارید که رنگ و فونت های نقشه آن طور که شما می خواهید باشد رنجی از تغییرات و همچنین امکانات مختلف را نیز با این نقشه در اختیار خواهید داشت. برای دیدن سایر امکانات این اپلیکیشن می توانید به گوگل پلی مراجعه کنید.

 GOAZ اپلیکیشنی دیگر در این زمینه است که یک اپ اجتماعی مسیریابی است. در GOAZ می توانید یه نقطه، مسیر و یا جاهایی را که علاقه دارید ببینید و با دوستان خود به اشتراک گذارید و به این طریق آنها را از برنامه سفر خود مطلع کنید یا با هم یک برنامه سفر اشتراکی ترتیب دهید. حتی آنها می تونند این اطلاعات را در سایر اپلیکیشن ها چون گوگل مپ یا ویز باز کنند.

اپلیکیشن های کاربردی نقشه در سفر                  اپلیکیشن های کاربردی نقشه در سفر

همچنین می توانید مسیر خود را از طریق اس ام اس، ایمیل، وایبر، فیس بوک و سایر شبکه های اجتماعی در اختیار دوستانتان قرار دهید.

حتی می توانید آنها را فولدر بندی کرده و سیو کنید تا اگر بعدها بتوانید به راحتی به آن دسترسی داشته باشید.

Triposo هم یکی از اپلیکیشن های کاربردی در سفر است که می تواند با نقشه کمک بزرگی به پیدا کردن مسیر بخصوص مسیرهای پیاده روی بکند به این صورت که شما نقاطی را که می خواهید ببینید سیو می کنید و این اپلیکیشن برای شما یک مسیر پیاده روی در شهر طراحی می کند که می توانید به سلیقه خودتان تغییرش دهید.

اپلیکیشن های کاربردی نقشه در سفر                اپلیکیشن های کاربردی نقشه در سفر

اما اگر اهل گوشی های هوشمند و سفرهای دیجیتالی نیستید و هنوز به همان نقشه های کاغذی وفادارید چند نکته را در نظر داشته باشید:

نقشه ها انواع مختلف دارند برخی نقشه ها فقط راه ها را نشان می دهند، برخی توریستی هستند و مکان های دیدنی را جانمایی کرده اند و برخی برای بک پکرها هستند و مسیرهای خاص را مشخص کرده اند. شما اگر به دنبال یک سفر عمومی هستید سعی کنید نقشه ای را بردارید که خیابان ها به خوبی روی آن جای نمایی شده و مکان های دیدنی مشخص شده باشد.

اگر با پیدا کردن جهت روی نقشه مشکل دارید معمولا برخی از نقشه ها جهت را مشخص می کنند اما اگر این کار را نکردند بدانید که طبق استاندارد نقشه، شمال در بالای نقشه قرار دارد.

کنار نقشه عموما راهنمای مکان ها وجود دارد که فقط کافی است با آدرس داده شده مثلا H5، سطر H ستون ۵ ام را پیدا کنید تا جای مکان مذکور را روی نقشه را پیدا کنید یا بلعکس.

چنانچه در سفرهای آتی خود از این اپلیکیشن ها استفاده کردید، خوشحال می شویم تجارب خود را با دوستانتان در اینجا در میان گذارید.

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *