микрозаймы онлайн

لاک پشت های جزیره مرجانی کیش

جزیره مرجانی کیش زیستگاه لاک پشت پوزه عقابی و سبز است، لاک پشت هایی بسیار زیبا که در یکی از آن ها در معرض انقراض است. برای آشنایی بیشتر با این دو گونه لاک پشت خلیج فارس، با تریپ باما همراه باشید.

لاک پشت – جزیره مرجانی کیش 

به دلیل آرامش و امنیت جزیره مرجانی کیش، این جزیره از دیرباز مامن انواع آبزیان از جمله لاک پشت ها بوده است. در خلیج فارس دو گونه لاک پشت به نام های پوزه عقابی و سبز زندگی می کنند. لاک پشت سبز بیشتر برای تغذیه به آب های اطراف جزیره کیش وارد می شود امّا لاک پشت پوزه عقابی که در حال انقراض نیز می باشد، از اواخر اسفندماه هر سال تا اواسط مردادماه سال بعد برای تخم گذاری به سواحل ماسه ای حفاظت شده ی بخش های جنوبی و غربی جزیره کیش مراجعت می کند.

لاک پشت – جزیره مرجانی کیش

لاک پشت پوزه عقابی در هر فصل تخم گذاری، به طور متوسط سه مرتبه با فاصله زمانی ۱۵ روز یکبار تخم گذاری می کند. لاک پشت های درون تخم بعد از سپری شدن حدود ۶۰ تا ۷۰ روز سر از تخم بیرون می آروند. بچه لاک پشت ها با کمک محیط بانان به سوی دریا هدایت می شوند و زمانی که بزرگ شدند، مجددا برای تخم گذاری به زادگاه شان باز می گردند.

لاک پشت – جزیره مرجانی کیش

لاک پشت های پوزه عقابی نقشی بسیار اساسی در حفظ سلامت اکوسیستم دریا از جمله مرجانها دارند به گونه ای که مورد توجه اتحادیه ها و سازمانهای جهانی مرتبط با حفظ حیات گونه های گیاهی و جانوری در حال انقراض قرار گرفته اند. اگر می خواهید لاک پشت های جزیره کیش را مشاهده کنید، باید در آبهاى ساحلى جزیره مخصوصاً در نزدیکى دماغه غربى و همه سواحل سنگى جنوب و غرب جزیره کیش به دنبال آن ها بگردید. وفور لاک پشت ها در آب هاى ساحلى مخصوصاً در هنگام غروب، یکى از جاذبه هاى سواحل صخره اى جزیره کیش است.

لاک پشت – جزیره مرجانی کیش

برای تماشای تخم گذاری این جانور، باید در فصل تخم گذاری به سایت حفاظت و مونیتورینگ لاک پشتها در ساحل جنوبی جزیره کیش مراجعه کنید و پس از هماهنگی با این مرکز، عمدتا در هنگام تاریکی شب، از تماشای کندن حفره و سپس تخم گذاری لاک پشت ها، خروج نوزادان از لانه و ورود آن ها به آب های خلیج فارس لذت ببرید.

لاک پشت – جزیره مرجانی کیش

لاک پشت – جزیره مرجانی کیش

لاک پشت – جزیره مرجانی کیش

لاک پشت – جزیره مرجانی کیش

تجربه خود از بازدید از لاک پشت های جزیره کیش را با ما در میان بگذارید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *