микрозаймы онлайн

فیلم گذری به دره زبان مار کویر لوت

دره زبان مار کویر لوت: 

در کشوری زندگی می کنیم که عجایبش تمامی ندارد. هر زمان فکر می کنی اکثر جاهای ایران را دیده ای و می شناسی نام یا عکس مکانی در جلویت سبز می شود که تا بحال به گوشت نخورده است. یکی از این مکان ها دره زبان مار کویر لوت است. با «تریپ باما» همراه باشید تا فیلمی از این دره را به شما نمایش دهیم.

لوت گرمترین نقطه جهان و کویر مرکزی ایران است که شگفتی های متعددی را در دل خود پنهان ساخته است. یکی از این شگفتی ها دره زبان مار است که گفته می شود بر اثر فرسایش حاصل از باد بسیار شدید ایجاد شده است. این دره که در شرق منطقه کلوتها و غرب چاله مرکزی لوت است دره ای بلند است که ارتفاع دیواره های آن به ۳۰ متر می رسد.

علت نامگذاری دره به زبان مار، شباهت ظاهری دره در نقشه های هوایی منطقه به زبان مار است که در انتها به دو دره تقسیم می شود.

فیلم گذری از دره زبان مار در کویر لوت

مسیر دسترسی به دره زبان مار کویر لوت:

برای دسترسی به این دره باید از ۵۰ کیلومتری یگان تکاوری ده سلم در مسیر ارتباطی شهداد-نهبندان استان کرمان به سمت جنوب حرکت کرد و پس از طی مسافتی در حدود ۶۰ کیلومتر در میات دشت مرکزی لوت و عبور از ۳ مسیل اصلی به دهانه این دره رسید. ورود به این منطقه بدون هماهنگی با ارگان های ذی ربط از جمله یگان تکاوری مستقر در منطقه، استانداری کرمان و استانداری خراسان جنوبی و بدون تجهیزات لازم و راهنمای مجرب پیشنهاد نمیگردد. همچنین به دلیل سست بودن دیواره ها و امکان ربزش قطعات بزرگ کلوخی، نزدیک شدن به دیواره ها،شب مانی و تولید صدا در این مکان خطرات زیادی به همراه خواهد داشت.

فیلم گذری از دره زبان مار در کویر لوت

برنامه سفر کرمان

اگر مسافر کرمان شدید و هوس رفتن به کویر لوت و دره مارها را کردید پیشنهاد می کنیم با گروه طبیعت گردی حرفه ای کارمانیا سفر خود را آغاز کنید. همچنین در کنار آن می توانید نیز برای آگاهی از سایر مکان های دیدنی و رستوران ها و خانه های سنتی و بوم گردی از برنامه سفر کرمان استفاده کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *