микрозаймы онлайн

مستندی زیبا از سفر به شهر فیروزه ایران

فیلم جاذبه های گردشگری نیشابور:

اکثر ایرانی ها بارها و بارها برنامه سفری زیارتی را به قصد مشهد مقدس برای خود تدارک دیده اند اما کمتر کسی است که در میان راه، یکی دو روز از برنامه سفر خود را به بازدید از جاذبه های شهر تاریخی و شاعر پرور نیشابور اختصاص داده باشد و از دیدنی های منحصربفردش دیدن کرده باشد.

نام نیشابور که به میان می آید اولین چیزی که در ذهن نقش می بندد آرامگاه حکیم عمر خیام، شاعر پرآوازه ایران با معماری خوش نقش و نگارش است اما این شهر دیدنی های جذاب دیگری چون شهر کهن نیشابور، ارگ حکومتی نیشابوریان –منطقه باستانی شادیاخ، قدمگاه، آرامگاه کمال الملک نقاش نامی ایران و روستاهای سرسبز با آبشارهای فرح بخشی را در دل خود جای داده است که برای بازدید از آنها حداقل یکی دو روزی ماندگاری در شهر نیاز است. در این میان اما آنچه نیشابور را خاص کرده معدن فیروزه، این سنگ نامی و قیمتی ایران است که جای دادن آن در برنامه سفر را به هر مسافر ماجراجویی پیشنهاد می دهیم.

با تریپ باما همراه باشید تا با دوربین، سفری مجازی داشته باشیم به این شهر تاریخی باشکوه.

چنانچه با دیدن این فیلم قصد سفر به نیشابور و مشهد را کرده اید پیشنهاد می کنیم از برنامه های سفر خراسان رضوی استفاده کنید تا اطلاعات مکان های دیدنی مشهد و نیشابور، رستوران های مشهد، مراکز خرید مشهد و اقامتگاه های مشهد و نیشابور را در سفر با خود بهمراه داشته باشید.

برای اقامت نیز اگر به خانه های بوم گردی علاقمندید پیشنهاد می کنیم نوشته پیشین ما با عنوان شبی با ستاره ها سحر کنید را بخوانید تا شاید در برنامه ریزی سفر خود میهمان خانه بوم گردی ارگ رادکان شوید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *