микрозаймы онлайн

فنجانتان را تکان دهید؛ اگر دوباره چای میل ندارید

فنیان

در دشت‌های سبز خوزستان مهمان عرب های خونگرم باشید.
میهمان خانواده حیدری در روستای سوسنگرد شوید. مضیف بردیه سه سالی ست که بنا به رسم قدیمی عرب ها در این روستا برپا شده است.
عرب ها در زمان هایی نه چندان دور برای میزبانی از میهمانان خود مضیف هایی خارج از خانه بنا می نهادند که تمامی سازه از نی بود. مضیف در نداشته و رو به قبله بوده و میهمانان برای ورود بایستی کمی خم شوند.

مضیف بردیه

مضیف بردیه

مضیف بردیه

مضیف بردیه

مضیف بردیه

مضیف بردیه

یکی از مهمترین مراسمی که در مضیف برگزار می شود مراسم قهوه خوری است که بعد از نهار برگزار می شود. در این مراسم که آداب خاصی دارد بعد از نوشیدن فنجان نخست، چنانچه تمایلی نداشته باشید فنجان را تکان می دهید اگر این رسم را فراموش کنید اجبار به نوشیدن فنجان دوم خواهید داشت.

مراسم قهوه خوری

مراسم قهوه خوری

مراسم قهوه خوری

مراسم قهوه خوری

مراسم قهوه خوری

مراسم قهوه خوری

“فنیان” فنجان مخصوص قهوه عرب‌هاست که همه مهمانان با آن قهوه می‌نوشند. پذیرایی قهوه از سمت راست مضیف شروع می‌شود و کسی که قهوه تعارف می‌کند فنیان را با دست راست می‌گیرد و مهمان هم باید آن را با دست راست بگیرد و بدون آنکه زمین بگذارد آن را بنوشد. اگر کسی سه بار فنیان را بدون حرکت به میزبان دهد و سه بار قهوه بنوشد یعنی اینکه برای حل مشکلش به نزد شیخ و یا مالک مضیف آمده و می‌خواهد که او مشکلش را حل کند .

مراسم قهوه خوری

مراسم قهوه خوری

 

اگر اهل ماجرا جویی و گشت و گذار در فضای بکر و کمتر دیده شده هستید با سفر به استان خوزستان سال نو خود را متفاوت آغاز کنید.

گشتی شامل بازدید از اقلیت های مذهبی منداییان، بازدید از تالاب بین المللی شادگان، شوش، هفت تپه، چغازنبیل، آسیاب های آبی شوشتر، جنگل و کویر خوزستان، خرمشهر، آبادان و اهواز در کنار اقامت در تنها و بزرگترین مضیف عربی کشور و یا خانه های محلی….
خدمات پکیج شامل:دوشب اقامت و سه روز گشت
بهمراه صبحانه، میان وعده، نهار و شام محلی
تمامی ورودی ها
راهنما
بدون ماشین گشت ۲۵۰۰۰۰ تومان و با ماشین بسته به تعداد افراد از ۳۵۰ تا ۴۳۰ متغییر می باشد.
برای اطلاعات بیشتر با شماره های ۸۸۹۸۲۶۴۵ الی ۹، داخلی ۲۰۶ تماس حاصل نمایید.

 

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *