микрозаймы онлайн

از شیراز چه چیزی را در کوله بار سفر خود جای دهیم؟

سوغات شیراز:

شیراز شهر گلهای رنگارنگ، شهر باغهای بزرگ و باشکوه و شهری است که نامش علم، فرهنگ، شعر و عاشقی را با خود به همراه دارد .این شهر از آن شهرهایی است که باید یک چمدان اضافه با خود ببرید تا بتوانید سوغاتی های جورواجورش در کوله بارتان جای دهید. با «تریپ باما» همراه باشید تا اگر به شیراز سفر کردید بدانید چه چیزی را بعنوان تحفه شیراز به شهر خود بیاورید.

باغ ارم شیراز- سوغات شیراز

شیراز شهری پررمز و راز است که برای بیش از ۲۰۰۰ سال قلب فرهنگ و تمدن ایرانیان بشمار می رفت. این شهر در کنار آثار تاریخی بیشمارش سوغات هایی دارد که برخی هاشان خاص شیراز بوده و زبانزد خاص و عام است.

عرقیات شیراز

در صف اول این سوغاتی ها، خوراکی های شیراز از جمله عرقیات قرار دارد. اطراف شیراز  پر است از باغ ها و گلستان های مختلف. همین باعث شده تا عرقیات شیراز آوازه ای جهانی داشته باشد. معروف ترین عرقیات شیراز، بیدمشک، نسترن، بهارنارنج و دو آتش هست که پیشنهاد می کنیم از بازار وکیل تهیه کنید و با خود سوغات آورید. انتخاب های دیگرتان هم پشت ارگ کریم خانی معروف به پشت زندان و عرقیات و آبلیموی وطن پوش در پل باغ صفا، ابتدای خیابان ساحل غربی که  هم در شیراز معروف هستند و هم قیمت های مناسبی دارند.

14626985851194727374

آبلیمو و لیمو ترش شیراز

رتبه دوم سوغاتی ها را آبلیموهای دستی شیرازی و لیمو عمانی های ناب و ترش شیرازی به خود اختصاص داده، لیموهایی که طعم ترشی آنها تا مدت ها از دهانتان نخواهد رفت. بد نیست بدانید طبق آمارها ۲۵ درصد از لیمو ترش کشور در شهرهای شیراز مثل قیروکارزین و جهرم تولید می‌شود و وجود این مقدار باغ‌های لیمو، شیراز را به قطب لیموی ایران تبدیل کرده است. بهترین آبلیموی شیراز را می‌توانید از سه راه احمدی یا تولیدی ژاله در خیابان باغ ارم، کوچه استاد دیرین، روبروی انجمن خوشنویسان شیراز تهیه کنید.

citrons

مسقطی لارستان

اما یکی از خوشمزه ترین سوغاتی های شیراز، مسقطی یا حلوا شیرازی است که در خیلی از جاها بخصوص سر سفره هفت سین قرار دارد. معروف ترین مسقطی شیراز متعلق به لارستان است. مسقطی که در پخت آن نشاسته به کار رفته و برای هضم غذا فوق العاده مفید است. اگر بخواهید مسقطی خوب بخرید باید به قسمت چارسوق بازار وکیل بروید. اینجا هم کلوچه شیرازی دارد و هم مسقطی‌های خوشمزه‌ای و نان برنجی فسایی. نان کاک یا یوخه را هم که از شیرینی‌های معروف شیراز است، می‌توان از قنادی‌های آن خرید.

vakonesh-com_f1847c68a2f93e875b9638368d5547d4

اگر در بهار به شیراز سفر کنید، عطر بهارنارنج شما را  مدهوش می کند. جدا از این عطر دل انگیز و عرق آن ، خود نارنج هم از سوغاتی های خاص شیراز است. فراموش نکنید بهار نارنج یکی از مهمترین داروهای گیاهی آرامش بخش است. اگر شما هم جزء آن دسته از افراد هستید که استرس دنیای مدرن از پا درتان آورده است خلال بهارنارج را تهیه کنید و با چای دم کرده و نوش جان کنید. در کمتر از یک هفته اثر آن را خواهید دید.

بهار نارنج-سوغات شیراز

اگر قصد سفر به شیراز دارید پیشنهاد می کنیم پیش از سفر اطلاعات جاهای دیدنی شیراز، رستورانها، مراکز خرید و خانه های سنتی و اقامتگاه های بوم گردی شیراز را در اینجا ببینید یا از برنامه سفر استان فارس در سفر خود استفاده کنید تا با خیال راحت سفر کنید و جایی را برای دیدن از دست ندهید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *