микрозаймы онлайн

سوغات اراک چیست؟

سوغات اراک چیست؟

شهر اراک مرکز استان مرکزی از شهرهای بکر ایران است و سفر به آن به تمامی سفر دوستان توصیه می شود. در بازدید از شهر اراک، حتما باید به بازار زیبای این شهر و مناظر زیبای آن سری بزنید و از میان صنایع دستی و خوراکی های شهر اراک، سوغاتی سفر خود را تهیه کنید. از سوغاتی های معروف شهر اراک می توان به نان فوق العاده خوشمزه­ ی فتیر، شیرینی گوش فیل، کشمش و انگور، انار، گردو و بادام، لبنیات، باسلوق، شیره انگور و صابون محلی اشاره نمود. با تریپ باما همراه باشید.

 

نان فتیر اراک

نان فتیر اراک

 

نان فتیر اراک سالیان سال و از قدیم در سفره نوروزی مردم اراک جای داشته است و کماکان نیز موقعیت خود را به عنوان سنت و خوراکی قدیمی حفظ کرده است. پخت نان فتیر اراک بدون استفاده از خمیرمایه و به روش سنتی انجام می گیرد. در واقع، نان فتیر اراک نوعی نان شیرمال است که اندکی زردپوبه روی آن زده می شود و آن را در اندازه های کوچک در تنور می پزند. اگر به اراک سفر می کنید، در خرید نان فتیر به عنوان سوغاتی شهر اراک درنگ نکنید.

انگور و کشمش اراک

کشمش و انگور اراک

 

وجودد تاکستان های فراوان در مناطق و شهرهای اطراف اراک مخصوصا روستای هزاوه باعث شده است بیش از ۲۰ نوع انگور در اراک و استان مرکزی تولید گردد. اگر در فصل تابستان به اراک سفر می کنید، می توانید انگورهای خوشمزه این شهر و استان را تهیه کنید. انگور حاوی ویتامین دی و سرشار از آهن است، خاصیت آنتی اکسیدانی دارد و نیز سرشار از انرژی است.

در صورتی که در فصلی غیر از تابستان به اراک سفر می کنید، توصیه می کنیم فرآورده های انگور مانند کشمش را به عنوان سوغات اراک تهیه کنید. به جز کشمش، در شهر اراک فرآورده های دیگری نیز از انگور تهیه می شود که از میان آن ها می توان به شیره انگور، مویز، سرکه انگور، شربت رب انگور و سرکه شیره اشاره نمود که همگی آن ها سوغاتی مناسبی هستند.

 

شیرینی گوش فیل اراک

شیرینی گوش فیل اراک

شیرینی گوش فیل اراک از مشهورترین و محبوب ترین شیرینی های این شهر است. نوع پخت و مواد اولیه ای که در تهیه این شیرینی بکار می رود باعث شده است این شیرینی بسیار ترد باشد. شیرینی گوش فیل تاحدودی به گوش فیل شبیه بوده و خوردن آن با چای بسیار مطبوع است. در سفر بشهر اراک، شیرینی گوش فیل را به عنوان سوغات فراموش نشدنی اراک تهیه کنید.

تجربه خود را از سفر به شهر اراک و سوغاتی های این شهر با ما در میان بگذارید.
یک دیدگاه برای “سوغات اراک چیست؟

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *