микрозаймы онлайн

پیشنهاد سفر به اولین شهر خشتی جهان

راهنمای سفر به یزد

یزد اولین شهر خشتی جهان و دومین شهر تاریخی دنیاست که علاوه بر آثار تاریخی مختلف، بواسطه کویری بودنش معماری منحصربفردی را دارد که بازدید از آن را به عاشقان ایران پیشنهاد می کنیم. این شهر علاوه بر معماری کویرهای مختلفی را نیز در اطراف خود دارد که می توانید در برنامه سفر خود به یزد شبی را نیز به آن ها اختصاص داده و از آسمان پرستاره کویر لذت ببرید.با تریپ باما همراه باشید تا هر آنچه در باره سفر به یزد در برنامه ریزی سفر خود نیاز دارید بدانید.

یزد-پیشنهاد سفر به اولین شهر خشتی جهان

مکان های دیدنی یزد

شهر یزد محله ای تاریخی در دل خود دارد به نام محله فهادان که اکثر دیدنی های یزد در آن جای گرفته است، زندان اسکندر یا مدرسه ضیائیه، خانه لاری ها، مسجد جامع یزد، حمام ابوالمعالی، بقعه دوازده امام و خانه فرهنگ یزد بخشی از آثار تاریخی این محله هستند. این محله اما به میدانی ختم می شود که یکی از معروفترین میدان های نه تنها یزد بلکه ایران است؛ میدان تاریخی امیرچخماق. در این میدان نیز می توانید تکیه تاریخی، نخل قدیمی و مغازه های سنتی که اکثرا سوغات یزد  را در معرض فروش قرار داده اند ببینید.

در خارج از میدان و بافت تاریخی نیز دیدنی های منحصربفردی چون برج سکوت یا دخمه زرتشتیان که محل تدفین مردگانشان بوده است و همچنین باغ زیبا و سرسبز دولت آباد در انتظار بازدید کنندگان بسر می برند.

میدان امیرچخماق-پیشنهاد سفر به اولین شهر خشتی جهان

مکان های دیدنی اطراف یزد

مکان های دیدنی یزد اما به همین جا ختم نمی شود و این استان گفتنی های زیادی برای مسافرانش دارد. میبد، اردکان و خرانق از جمله روستاها و شهرستان هایی در شمال یزد هستند که جاذبه های گردشگری جذابی را در خود جای داده اند. زیارتگاه معروف چک چک، منارجنبان، نارین قلعه، چاپارخانه و کاروانسرای شاه عباسی از جمله این جاذبه ها هستند که می توانند یک روز کامل برنامه سفر شما را به خود اختصاص دهند.

در جنوب یزد اما مکان های دیدنی بطور پراکنده در شهرها و روستاهای مختلف قرار دارند و برای بازدید از همه آنها باید برنامه سفری خاص را ترتیب دهید. از جمله این دیدنی ها مسجد جامع فهرج، چشمه غربالبیز، کاروانسرای زین الدین و سرو ابرکوه است که بازدید از هر کدام می تواند خاطره ای ارزشمند از یزد را در خاطرات سفر شما حک کند.

کویر اما یکی از مهمترین جاذبه های این استان است که کمتر گردشگر یزدی است که سختی سفر را کشیده باشد و کویرش را ندیده باشد. ما به شما پیشنهاد می کنیم برای دیدن کویر یزد به بافق بروید و میهمان کمپ کویری شهید برزگری شوید.

دخمه زرتشتیان-پیشنهاد سفر به اولین شهر خشتی جهان

اقامت در یزد

اگر با خواندن همه این جاذبه ها تصمیم گرفتید به یزد سفر کنید حتما به اطلاعات اقامت در یزد نیز نیاز دارید. یزد برخلاف سایر استان ها هتل های خاص و منحصربفردی دارد که اکثر آن ها از مرمت عمارت های قدیمی شکل گرفته است. 

هتل داد، هتل صفائیه و هتل مشیر الممالک از این دسته هستند. برای اقامت در خارج یزد نیز می توانید هتل باغ پهلوان پور یا کاروانسرای زین الدین که یکی از معدود کاروانسراهای قابل سکونت ایران است را انتخاب کنید یا از اقامتگاه های بوم گردی یزد که در نوشته های پیشین در مورد آن ها نوشتیم استفاده کنید.

هتل صفائیه یزد-پیشنهاد سفر به اولین شهر خشتی جهان

سوغات یزد

شیرینی های این شهر، شهرت بسیاری دارند. طعم به یادماندنی شیرینی های یزد، شما را به سفر دوباره به این شهر باستانی تشویق می کنند. مرکز اصلی تهیه شیرینی، مغازه های اطراف میدان امیر چخماق است، جایی که می توانید انواع شیرینی هم چون قطاب یزد، باقلوای یزد، پشمک یزد و نیز حلوا ارده یزد را خریداری نمایید. ترمه و طلا از دیگر سوغات های فاخر یزد است که در مراکز خرید شهر از جمله باغ ملی یا میدان آزادی و یا مرکز خرید خانو می توانید بیابید.

برای اطلاع از جزئیات این سوغاتی ها می توانید پست پیشین ما در خصوص سوغاتی های یزد را ببینید.

سوغات یزد-پیشنهاد سفر به اولین شهر خشتی جهان

برنامه سفر یزد

اما اگر حوصله برنامه ریزی ندارید و ترجیح می دهید یکی به جای شما به همه این جزئیات فکر کند و یک برنامه سفر شسته و رفته به شما بدهد تا فقط به فکر لذت بردن از سفر باشید می توانید  برنامه سفر رایگان یزدگردی را دانلود کنید و چنانچه تمایل دارید جزئیات مسیر و حدود قیمت ها را بدانید از برنامه های غیر رایگان یزد گردی استفاده کنید و با آسودگی خاطر چمدان خود را ببندید. همچنین از طریق این لینک می توانید به رستورانهای یزد، دیدنی های یزد و اقامتگاه های آن نیز دسترسی داشته باشید تا بتوانید سفری با حداکثر کیفیت را تجربه کنید. برای دیدن اماکن دیدنی یزد بر روی نقشه نیز اینجا را کلیک کرده و از پایین صفحه به نقشه جاذبه های یزد دسترسی پیدا کنید.

برنامه سفر یزد-پیشنهاد سفر به اولین شهر خشتی جهان

مسیر دسترسی به یزد

با هواپیما: از طریق فرودگاه بین المللی شهید صدوقی یزد می توانید با هواپیما به یزد وارد شوید و عموما از تهران روزانه دو پرواز یکی صبح و یکی بعد از ظهر به یزد موجود می باشد.آدرس: بزرگراه کنارگذر یزد، خیابان شهید دهقان، خیابان آزادگان

 با قطار:باقطار نیز می توانید به یزد وارد شوید. از تهران نیز در دو نوبت صبح و بعد از ظهر به یزد قطار موجود می باشد.آدرس: یزد، بزرگراه یزد به تفت، بعد از میدان امام علی

با اتوبوس: با اتوبوس نیز می توان به یزد سفر کرد. اگر ساکن پایتخت هستید از ترمینال جنوب می توانید به اتوبوس هایی که به مقصد یزد حرکت می کنند دسترسی یابید.آدرس: غرب یزد، بزرگراه کنارگذر یزد، بلوار شهید دهقان، شهرک صنعتی با خودرو: از شهرهای اصفهان، نائین، میبد، یزد شیراز، ابرکوه، یزد رفسنجان، انار، مهریز، یزد کرمان، بافق، فهرج، یزد

مسیر دسترسی به یزد-پیشنهاد سفر به اولین شهر خشتی جهان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *