микрозаймы онлайн

راهنمای جامع سفر به کرمان

راهنمای سفر به کرمان:

اگر در حال خواندن این نوشته هستید بی شک خیال سفر به کرمان را در ذهن خود می پرورانید پس با «تریپ باما» همراه باشید تا با ارائه راهنمای سفر به کرمان خیال شما را از انتخاب مقصدتان راحت کنیم.

از آنجایی که کرمان در دوره زندیه یکی از پایتخت های ایران بوده، آثار تاریخی متعددی را در کنار شگفتی های طبیعت در دل خود جای داده است. از طرفی کرمان بزرگترین استان ایران بوده و تقریبا سه مدل آب و هوای نیمه استوایی (جیرفت و کهنوج)؛ کویری (حاشیه بم و شهداد)؛ معتدل و سردسیری (نواحی کوهستانی) را همزمان در خود دارد.

کلوت های شهداد-راهنمای جامع سفر به کرمان

بهترین زمان سفر به کرمان؟

داشتن این سه مدل آب و هوا باعث شده است تا بهترین زمان سفر به کرمان از ابتدای پاییز تا اواخر اردیبهشت ماه باشد.  

مسیرهای دسترسی به کرمان چیه؟

همه جوره به جز کشتی و قایق ! استان کرمان ۵ فرودگاه دارد که فرودگاه شهر کرمان بین المللی است. جدا از این راه آهن کرمان هم بسیار قوی و منظم هست و از تهران می شود به راحتی خود را با قطار به کرمان رسانید. تقریبا بعد از تهران-مشهد و تهران-تبریز راه آهن تهران-کرمان پر رفت آمد ترین هست. با ماشین  هم از تهران حدودا ۱۰، ۱۱ ساعتی زمان نیاز دارید تا به کرمان برسید.

تو کدوم هتل یا اقامتگاه های بوم گردی کرمان بمونیم؟

بسته به اینکه چقدر بخواهید هزینه کنید و کجا بخواهید بمانید انتخاب هایتان متفاوت است. بعنوان مثال اگر در شهر کرمان و در هتل بخواهید اقامت کنید معروف ترین هتل کرمان هتل پارس است که در محدوده غربی ‏شهر کرمان قرار دارد. اما اگر اقامت در بم را ترجیح می دهید پیشنهاد ما به شما ارگ جدید است که از لحاظ امکانات و تمیزی در سطح قابل قبولی قرار دارد. در کنار این دو هتل نیز هتل جهانگردی از بهترین گزینه هاست.

اقامتگاه بوم گردی کاشکیلو-راهنمای جامع سفر به کرمان

کرمان ۵ تا اقامتگاه بوم گردی هم دارد که می توانید از این لینک به اطلاعات آنها دسترسی داشته باشید یا نوشته پیشین ما با نام اقامتگاه های بوم گردی کرمان را بخوانید.

ماهان کرمان – اقامتگاه بومگردی بابا حصار

روستای ظهرود راین – اقامتگاه بومگردی ظهرود

راین – اقامتگاه بومگردی دشت کریم

روستای زیارتگاه شهداد – اقامتگاه بوم گردی شب های پر ستاره

روستای سعادت آباد نرماشیر بم – اقامتگاه بوم گردی سعادت آباد

کدوم جاهای دیدنی تاریخی کرمان رو حتما ببینیم؟

جاذبه های کرمان میتواند چندین سلیقه را راضی کند. برای کسانی که عاشق تاریخ و بناهای های تاریخی  هستند یکی از زیباترین مجموعه های تاریخی کشوردر کرمان قرار گرفته است. مجموعه گنجعلی خان، شامل میدانی شبیه به میدان نقش جهان و یک بازار زیبا و سنتی ست که یادگار دوره صفوی بوده و تقریبا ۳ کیلومتر طول دارد. در قسمت جنوبی میدان هم حمام گنجعلی خان قرار گرفته که با وجود عروسک های مومی شبیه سازی شده شما را به یاد حمام های قدیم و دلاک و داستانهای خاص خودش می اندازد. جدا از این ها، آتشکده آناهیتا، گنبد جبلیه، ارگ بم، ارگ راین، موزه زرتشتیان و موزه سکه هم جزو معروف ترین جاذبه های تاریخی کرمان است که پیشنهاد می کنیم در سفر به کرمان بازدید از آنها را از دست ندهید.

میدان گنجعلی خان-راهنمای جامع سفر به کرمان

کدوم جاهای دیدنی طبیعی کرمان رو از دست ندیم؟

طبیعت کرمان اما داستانی دیگر است. از کویر لوت و کلوت های شهداد گرفته تا بزرگترین باغ ایرانی گوشه ای از این شگفتی های طبیعی پنهان شده در دل استان کرمان است.

باغ شازده کرمان یکی از بزرگترین و بی نظیرترین باغ های تاریخی ایران است که طبیعت و زیبایی آن هرکسی را مات و مبهوت خودش می کند. اینکه در وسط کویر بتوانی در چنین باغی با دار و درختان سرسبز و سر به فلک کشیده قدم بزنی از  بیشتر شبیه یک رویاست.

مهمترین جاذبه طبیعی کرمان اما کلوت های شهداد است که شهرت جهانی دارد، کلوت هایی که دست باد آنها را بطرز باورنکردنی باشکوه و حیرت انگیز در دل خاک کویر نقش زده است.

فیلمی از مکان های دیدنی یزد

اگر باز هم اهل طبیعت گردی هستید و پیشنهادهای بالا دردی را از شما دوا نمی کند می توانید آبشار سیمک، شنگستان، جنگل پردیسان قائم و پیست اسکی سیرچ امتحان کنید، مکان های دیدنی که هر کدام جذابیت های خاص خود را دارند.

جالب است بدانید خاک سمت جیرفت و بم به طلا شهرت دارد چرا که در آن انواع و اقسام میوه های خوشمزه و رنگارنگ کشت می شود.

از کرمان چی سوغاتی بیاریم؟

 زیره! سرلیست سوغاتیهای کرمان زیره، و بعد از آن هم پسته ی رفسنجان است. حاج بادومی و حاج پسته، کلمپه و کماج سهن هم از شیرینی های معروف کرمان هست. گردو، خرما و قاووت هم میتوانید سوغاتی بیاورید. اگر هم میخواهید یادگاری بیاورید، قالی کرمان و ظروف مسی ماندگار ترین سوغاتی های کرمان است.

اگر به دنبال این هستید که این سوغاتی را از کجا بخرید نوشته پیشین ما در خصوص از کرمان چه سوغاتی را همراه خود کنیم ببینید.

زیره کرمان-راهنمای جامع سفر به کرمان

تو کرمان چی بخوریم؟

کرمان هم مثل بقیه ایران غذاهای خوشمزه مختص خودش را دارد. انواع آش، خورشت بزقرمه، کشک کدو، کشک گردو، کورماست، زیره‌پلوی کرمان، قاتق و اشکنه از غذاهای سنتی کرمان است.رستوران مکث کرمان را حتما امتحان کنید. رستوران آسیاب بادی هفت باغ علوی در کرمان به سبک هلندی ساخته شده است. برای دسترسی به این رستوران از مسیر بزرگراه هفت باغ به سمت ماهان بروید. رستوران در کیلومتر ۲۰ بزرگراه است. رستوران سیاح هم از رستوران های معروف کرمان است.

می توانید لیست رستوران های کرمان را از نوشته بهترین رستوران های کرمان بخوانید.

رستوان حمام سنتی وکیل-راهنمای جامع سفر به کرمان

اگر به تصمیمتان برای سفر به کرمان مطمئن شدید پیشنهاد می کنیم از برنامه سفر استان کرمان استفاده کنید تا جاهای دیدن مهم استان را در مسیر ببینید.

برنامه سفر به کرمان

برنامه سفر کرمان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *