микрозаймы онлайн

به یک جشنواره خوشمزه دعوت شدید!

جشنواره ملی آش ایرانی:

یازدهمین جشنواره ملی آش ایرانی با شعار «یک جشنواره خوشمزه» از ۸ تا ۱۳ شهریور ماه سال جاری در مجموعه گردشگری گاوازنگ زنجان برگزار می شود.

در ادامه با تریپ باما همراه باشید.
جشنواره اش

جشنواره آش ایرانی با قدمت ۱۰ ساله، قدیمی ترین جشنواره ایرانی است که هر ساله در فصل اول سال در زنجان برگزار می شود. امسال نیز یازدهمین دوره این جشنواره به همت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان و با شعار «یک جشنواره خوشمزه» از تاریخ ۸ تا ۱۳ شهریور ماه در مجموعه گردشگری گاوازنگ زنجان میزبان شماست.

«یحیی رحمتی» بنیانگذار جشنواره آش ایرانی و مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان در نشست خبری این جشنواره اعلام کرد که جشنواره آش ایرانی بواسطه برنامه ریزی انجام شده، رویکردی متفاوت نسبت به سال گذشته خواهد داشت و ۳۰ استان کشور برای حضور در نمایشگاه صنایع دستی جشنواره ملی آش اعلام آمادگی کرده اند.

بنیانگذار جشنواره آش ایرانی به الگو برداری از آن در جشنواره های دیگر غذایی کشور اشاره کرد و آن را موفقیتی برای زنجان برشمرد و افزود: در این جشنواره، ۲۵ استان در زمینه پخت آش های محلی ثبت نام کرده اند.

جشنواره اش

برای برگزاری جشنواره آش ایرانی، ۱۲ کمیته تشکیل شده است که از این میان، مسئولیت کمیته امور فرهنگی و اطلاع رسانی جشنواره بر عهده شهرداری زنجان و مسئولیت کمیته بهداشت و نظارت نیز بر عهده دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان است.

در این جشنواره خوشمزه، گروه موسیقی کرمانشاه، اردبیل، خراسان شمالی و سیستان و بلوچستان در شب های فرهنگی جشنواره حضور خواهند داشت و دکتر یگانه شهردار زنجان نیز به عنوان نخستین رئیس افتخاری این جشنواره معرفی گردیده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان زنجان به برگزاری دومین جشنواره بین المللی غذای کشورهای عضو اکو اشاره کرد و افزود: تاکنون ۱۲ کشور برای حضور در جشنواره غذای کشورهای عضو اکو – جاده ابریشم اعلام آمادگی کرده اند و امسال نیز دومین جشنواره غذاهای عضو اکو به صورت بین المللی و در مهرماه سال جاری با میزبانی زنجان برگزار خواهد شد.

حسن ختام این نشست خبری نیز صرف آش و رونمایی از پوستر جشنواره بود. برای خواندن مطالب بیشتر در مورد این جشنواره به وب سایت جشنواره آش ایرانی یا صفحه اینستاگرام جشنواره آش ایرانی مراجعه کنید.

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *