микрозаймы онлайн

جشنواره روز ملی دریای خزر

جشنواره روز ملی دریای خزر در سواحل چاف و چمخاله

تابستان است و فصل سفر! یکی از سفرهای محبوب این فصل اما سفر به شهرهای ساحلی و شنا در آب های آبی دریاهاست. شمال یکی از این مقاصد است؛ مقصدی که هر سال میزبان تعداد بیشماری گردشگر از سراسر کشور بخصوص تهران است. اگر شما هم جزء این دسته از مسافرین هستید و قصد سفر به شمال کشور را دارید از شما دعوت می کنیم به مناسبت روز ملی دریای خزر در جشنواره مردمی ساحل چاف و چمخاله شرکت کنید و شمالی متفاوت را برای خود رقم زنید. با «تریپ باما» همراه شوید تا بشنوید از جزئیات این جشنواره ساحلی.

چمخاله از مناطق ساحلی شهرستان لنگرود در استان گیلان است که در حدود ۱۰ کیلومتریِ شرق لنگرود واقع شده و اغلب به نام چاف و چمخاله آن را می شناسند.
ساحل چمخاله نزدیکترین ساحل به لنگرود بوده و یکی از بهترین و زیباترین ساحل‌های ماسه ای ایران را دارد از این رو این ساحل به مناسبت روز ملی دریای خزر برای این جشن انتخاب شده است.

جشنواره روز ملی دریای خزر-ساحل چمخاله
دراین جشنواره فعالیت هایی چون پرواز بادبادک ها، بازی های بومی محلی مانند طناب کشی و لافند بازی، طراحی با گوش ماهی و صدف، پاک‌سازی ساحل، اجرای نمایش تئاتر و موسیقی سنتی، ساخت مجسمه های شنی با شن و صدف، ورزش های آبی و هوایی، قایق سواری، بازدید از غرفه صنایع دستی و گردشگری، و برنامه های ویژه کودکان(مسابقه نقاشی و…) در انتظار شما هستند تا روزی هیجان انگیز را برایتان رقم زنند.

بعد از گذراندن ساعاتی خوش در این جشنواره نیز می توانید از دیدنی های گردشگری این شهر از جمله تالاب زیبا و طبیعی کیا کلایه با انواع پرندگان دریایی، بوستان تفریحی فجر، باغ های چای و مرکبات، کوه زیبا و ارتفاعات شالنگه، جمعه بازار فروش مرکبات و چای، لیلاکوه خاستگاه گردشگران طبیعت، طبیعت کوهستانی بلوردکان، پارک جنگلی خرما اطاقور، سنگ تله و روستای زیبا و توریستی پرشکوه که در مسیر لیلاکوه-پرشکوه قرارگرفته دیدن کنید.

جشنواره روز ملی دریای خزر-ساحل چاف
همچنین پل خشتی لنگرود «خشته پل» یا «خشته پورد» مربوط به دوره ایلخانیان، مسجد جامع لنگرود و خانه دریابیگی از جمله آثار تاریخی فرهنگی است که بازدید از آن را در این شهر به شما پیشنهاد می دهیم. .
گفتنی ست این جشنواره در روز پنج شنبه ۱۹ مرداد در ساحل چمخاله و در روز جمعه ۲۰ مرداد در ساحل چاف از ساعت ۵ عصر تا ۸ شب برگزار خواهد شد.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *