микрозаймы онлайн

ششلیک شاندیز در گینس ثبت می شود

ثبت ششلیک شاندیز:

زمانی که حاج علی صفدری برای اولین بار ششلیک و نان داغ را در شاندیز راه انداخت هیچگاه گمان نمی کرد روزی باشد که ششلیک شاندیز در میراث معنوی ملی و کتاب جهانی گینس ثبت شود. اما امروز با حضور معاون رئیس جمهور این اتفاق در مشهد رقم خواهد خورد. با تریپ باما همراه باشید تا از جزئیات این مراسم باخبر شوید.

ششلیک-ششلیک شاندیز در گینس ثبت می شود.

اگر زائر حرم مطهر آقا امام رضا بوده باشید بی شک شاندیز را در برنامه سفرهای خود گنجانده اید و شیشلیک های لذیذش را امتحان کرده اید؛ غذایی خوشمزه و لذیذ که در کمتر رستورانی می توانید آن را بیابید. امروز اما این غذای دوست داشتنی در جشنی باشکوه در میدان شهدای شهر شاندیز به میراث معنوی کشور می پیونند.

دهکده شاندیز-ششلیک شاندیز در گینس ثبت می شود.

در این مراسم که با حضور جناب آقای سلطانی فر رئیس سازمان میراث فرهنگی برگزار می شود شرکت کنندگان شاهد مسابقه پخت بهترین شیشلیک، اجرای موسیقی سنتی و اجرای شعر طنز درباره شیشلیک، در کنار رونمایی از حکم ثبتی شیشلیک شاندیز و رونمایی تمبر یادبود خواهند بود.

اما جالب ترین قسمت این مراسم طبخ شیشلیک ۲۰۰ متری است که با هدف ثبت در گینس صورت خواهد پذیرفت. طبق تفاهمنامه و با هدف کمک به خانواده های تحت پوشش بهزیستی و کمیته امداد، شیشلیک های آماده شده، بسته بندی و در اختیار افراد تحت پوشش قرار خواهد گرفت.

ششلیک-ششلیک شاندیز در گینس ثبت می شود.

نگاهی به تاریخچه ششلیک:

حاج علی صفدری با پشتکار خود و خانواده اش توانست اولین کبابی شاندیز را راه اندازی نماید؛ نان سنتی در کنار شیشلیک شاندیز که در مدت کمی شهرتی در میان مردم مشهد و شهر های ایران پیدا می کند و جمعیت زیادی را به شاندیز می کشاند. این اتفاق باعث شد نام حاج علی صفدری به عنوان پدر شیشلیک ایران که تا قبل از این اتفاق یک نانوای ساده و اصیل شاندیز بود، بر سر زبان ها اندازد.

دهکده شاندیز-ششلیک شاندیز در گینس ثبت می شود.

محمد صفدری پسر حاج علی می گویند : پدرشان از ۵۰ سال پیش شبانه روز تلاش می کرد تا نام شاندیز را همچنان بر سر زبان های مسافران و مردم مشهد نگاه دارد. این اقدام و پشتکار وی باعث شد رستوران های زیادی در منطقه شاندیز راه اندازی شود. پس از آن محمد صفدری فرزند علی توانست در سال ۷۵ اولین شعبه شاندیز را در جزیره زیبای کیش به نام رستوران شاندیز صفدری کیش تاسیس کند که هم اکنون نیز از با کیفت ترین رستوران های این جزیره مرجانی به شمار می رود.

رستوران شاندیز صفدری کیش-ششلیک شاندیز در گینس ثبت می شود.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *