микрозаймы онлайн

تالاب زریوار کجاست؟

تالاب زریوار یا زریبار بزرگ ترین و زیباترین دریاچه آب شیرین غرب ایران و از منحصر به فردترین دریاچه های آب شیرین در جهان به شمار می رود. این تالاب در فاصله ۳ کیلومتری غرب شهر مریوان در استان کردستان قرار دارد. با تریپ باما همراه باشید.

 دریاچه زریوار - مریوان

تالاب آب شیرین زریوار در استان کردستان و در نزدیکی شهر مریوان قرار دارد. طول دریاچه زریبار حدود ۵ کیلومتر و عرض آن حدود ۱٫۶ کیلومتر است. وسعت تالاب به دلیل تغییرات حجم آبی در فصول مختلف متغیر و حداکثر عمق آن ۵٫۵ متر است. سطح این تالاب که در فهرست آثار ملی ایران قرار دارد، در بیشتر روزهای زمستان یخ می بندد از این رو فصل تابستان، بهترین زمان برای سفر به این منطقه و بهره گرفتن از زیبایی های این تالاب و طبیعتی است که پیرامون آن شکل گرفته است.

دریاچه زریوار - مریوان 

آب دریاچه مریوان از بارش های فصلی و نیز چشمه های متعددی تامین می شود که از کف آن می جوشند. عمق تالاب زریوار به اندازه ای است که امکان قایقرانی در آن وجود دارد از این رو اگر به تالاب زریوار سفر می کنید، قایق سواری بر روی این تالاب را از دست ندهید. از دیگر کارهایی که بهتر است انجام دهید، خوردن نان و آش محلی دستپخت مردم محلی اطراف دریاچه است. شما هم چنین می توانید ماهیگیری در این تالاب را نیز تجربه کنید.

دریاچه زریوار - مریوان

خوشبختانه در اطراف دریاچه، امکانات اقامتی و رفاهی مناسبی فراهم شده است و دو هتل چهار ستاره نیز در اطراف دریاچه تاسیس و به بهره برداری رسیده است. علاوه بر اینها، نزدیکی به بازارچه خرید معروف مریوان و نیز بازارچه مرزی باشماق در فاصله ۱۶ کیلومتری، امکان خرید اجناس با قیمت مناسب را به گردشگران می دهد که خود یکی دیگر از جاذبه های این منطقه به شمار می رود.

دریاچه زریوار - مریوان

اگر قبلا به دریاچه زریوار سفر کرده اید، تجربه خود از این سفر را با ما به اشتراک بگذارید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *