микрозаймы онлайн

برگه های تاریخ را با سفر به سیستان و بلوچستان ورق بزنید

سفر به سیستان

سفر به سیستان، گنجینه ای از طبیعتی سبز و گذشته ای پرافتخار

سیستان،شهر سوخته، دریاچه هامون، زال و رستم از جمله اسامی مشهوری می باشند که بطور حتم به گوشتان خورده و در ادبیات و داستان های اسطوره ای و تاریخی ایران بارها از آنها نام برده شده است. دیدار از مکان هایی که توصیفشان را در قصه و افسانه ها شنیده ایم بطور حتم برای علاقه مندان به تاریخ و ادبیات بسیار هیجان انگیز می باشد.
منطقه ای قدیمی با آب و هوایی متمایز که می توانید هوایی معتدل را در کنار بازدید از آثار طبیعی و تاریخی دیدنی این منطقه تجربه کنید.

رودخانه و دره سرباز

رودخانه و دره سرباز

در فاصله ی نه چندان دور از شهرزابل، شاهد محوطه ای باستانی خواهید بود که تا سال ها پیش آثاری با قدمت چندین ساله و تمدنی عظیم را در دل خود جای داده بود؛ آثاری که خبر از تمدن و پیشرفت ساکنان شهر سوخته می دهد. از دیگر آثار تاریخی که در سفر خود به این استان باید از آنها دیدن کنید می توان به کوه خواجه، قلعه بمپو، دهانه غلامان و قلعه ناصری اشاره کرد که هرکدام برگی از تاریخ را به شما نشان خواهند داد.

کوه خواجه

کوه خواجه

پیشنهاد ما برای طبیعت دوستان دیدار از غار و آبشار لادیز می باشد که حتی در فصل گرما و دمای ۴۰ درجه با آب و هوایی خنک و مطبوع پذیرای گردشگران می باشد. اگر اهل کوهنوردی و تفریحات هیجان انگیز هستید منطقه ی قلعه تفتان گزینه مناسبی می باشد که می توانید با قدم زدن در طبیعتی زیبا و مشاهده دهانه ی آتشفشانی تجربه ای متفاوتی از کوهپیمایی داشته باشید. همچنین در منطقه ی سرسبز دره سرباز می توانید لحظاتی زیبا همراه با هیجان را تجربه کنید. طبیعتی دلچسب که جالب است بدانید محل زندگی تمساح پوزه کوتاه می باشد.

غار و آبشار لاویز

غار و آبشار لاویز

برای تفریح و سرگرمی پیشنهاد ما مجتمع تفریحی گراناز و منطقه تفریحی هامون کنارمی باشد که بعد از تفریح و گشت و گذار می توانید انواع غذاهای محلی و ایرانی را در فضای باز رستوران هامون کنار و در محیطی سنتی همراه با موسیقی زنده میل کنید.

برای خرید هم می توانید به بازار رسولی بروید، خیابانی پرهیاهو که دوطرف آن را پاساژ و مغازه های رنگارنگ پر کرده اند.

مجتمع تفریحی هامون کنار

مجتمع تفریحی هامون کنار

ملت بی ریشه می لرزد زهر بادی چو بید      ریشه در تاریخ دارد دودمان سیستان

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *