микрозаймы онлайн

برنامه سفر به کردستان

برنامه سفر به کردستان

برنامه سفر به کردستان را با توجه به اطلاعات موجود در این مقاله می توانید انتخاب نمایید. اگر اهل تجربه های جدید و سفر به مناطق بکر هستید، حتما استان کردستان را در برنامه سفر خود جای دهید. استانی کوهستانی که بهترین زمان سفر به آن فصل بهار و تابستان می باشد. دیدنی های این منطقه شامل دو بخش تاریخی و طبیعی می باشند. دیدنی های سنندج را آثار متنوعی همچون حمام خان، عمارت مشیر دیوان و پل تاریخی قشلاق، بازار سنندج، مسجد دارالاحسان و عمارت سالار سعید تشکیل داده اند. پارک آبی آبیدر نیز از معدود آثار تفریحی است که در جنوب غربی این شهر واقع شده است.

sanandaj (1)

رستوران هایی چون جهان نما، شیدا و غروب از رستوران های خوب این شهر هستند که می توانید وعده ای غذای تازه در آن ها نوش جان کنید.

در اطراف سنندج اما طبیعت شگفت انگیز با چشم اندازهای دیدنی وجود دارد که اگر میهمان کردستان شدید بازدید از آنها را به شما پیشنهاد می دهیم. روستای پله کانی ارومان تخت، روستای پالنگان، غار باستانی کرفتو و دریاچه زیبا و منحصربفرد زریوار بخشی از این دیدنی ها را تشکیل می دهند. برای اقامت و غذا هم می توانید از هتل سنگی ارومان تخت در روستای اورامان استفاده کنید.

karafto cave (2)

مریوان و بازار بانه اما بهشت خریداران است. اگر اهل خرید هستید حتما سری به این بازارها بزنید و از خریدی با قیمت مناسب لذت ببرید.

کردستان نیز همانند سایر مناطق کشور دارای شیرینی های خاص است که مهمترین آن ها شیرینی کنجد است این شیرینی ها را در دو نوع شکری و گزانگبین می توانید در فروشگاه های خیابان فردوسی روبروی سینما بهمن شهر سنندج پیدا کنید.

اما سوغاتی هایی که در کوله بار گردشگران جای می گیرند عموما نان برنجی، بادام سوخته و نوعی باسلوق است که به راحتی می توانید آن ها را در فروشگاه ها بیابید. سوغات شهرهای دیگر کردستان نیز شامل کماج و حلوا سوهانی بیجار، تخمه بو داده سقز است. اما اگر به بانه سفر کردید نوشیدن لیواین شربت مویز سیاه را حتما در برنامه خود جای دهید شربتی بسیار مقوی که می تواند آن را بعنوان سوغات نیز با خود بهمراه بیاورید.

4867868255_389bc5b5f3_b

اگر قصد سفر با هواپیما را دارید فرودگاه سنندج در جنوبی ترین نقطه شهر در بلوار سنندنج-کرمانشاه میزبان شماست. متاسفانه امکان دسترسی با قطار به این شهر وجود نداد اما با اتوبس یا ماشین شخصی می توانید خود را به این استان دیدنی برسانید. ترمینال اتوبوس ها در شرق شهر سنندج در بلوار قرآن قرار گرفته است و با ماشین هم از شمال از سقز، از غرب از مریوان، از جنوب غربی از کرمانشاه و از شرق از همدان می توانید به این استان وارد شوید. فاصله تهران از سنندج حدود ۵۰۰ کیلومتر یا ۶ ساعت بوده و از مسیر ساوه با عبور از شهر همدان به کردستان وارد خواهید شد. گفتنی است فاصله مریوان و اورامان تا سنندج حدود ۳ ساعت می باشد.

برای داشتن سفری آرام  و بی دغدغه می توانید از برنامه سفر به کردستان استفاده کنید. یا برنامه سفر اختصاصی سفارش دهید تا دیدنی های مسیر تا کردستان را نیز از دست ندهید.

 

برنامه سفر به کردستان

برنامه سفر کردستان و مریوان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *