микрозаймы онлайн

اقامت در هتل ۱۲۰۰۰ ساله در میمند

روستای صخره ای میمند:

کرمان به واسطه کویر و آب و هواییش یکی از مقاصد پاییزی است که جاذبه های مختلفی از مجموع تاریخی گنجعلیخان گرفته تا کویر لوت و کلوت های نامی شهداد را در دل خود جای داده است. اما جاذبه ای که خاص این استان است و در مسیر تهران به کرمان قرار گرفته روستای صخره ای میمند است  که بواسطه معماری منحصربفردش یکی از جاذبه های شگفت انگیز کرمان و ایران بشمار می آید. اگر قصد انتخاب مقصدی پاییزه برای سفر را دارید و در حال برنامه ریزی سفر خود هستید، با تریپ باما همراه باشید تا نگاهی بیندازیم به کرمان و روستای صخره ای میمند.

اقامت در هتل 12000 ساله میمند
اقامت در هتل 12000 ساله میمند

استان کرمان آثار و بناهای تاریخی بجا مانده از دوره های مختلفی را در گوشه و کنار خود جای داده که خبر از قدمت این استان می دهد. بناهایی چون ارگ بم، ارگ راین، باغ شاهزاده و روستای صخره ای میمند با قدمتی چند هزار ساله که در سال ۱۳۹۴ به عنوان نوزدهمین اثر جهانی ایران در فهرست یونسکو به ثبت رسید.

این روستای شگفت انگیز که در ۱۵۰ کیلومتری سیرجان و در ۳۵ کیلومتری شهر بابک قرار دارد به نظر کارشناسان تاریخی و باستان شناس از نخستین زیستگاه های بشری در ایران به حساب می آید و قدمت آن به ۱۲۰۰۰ هزار سال پیش بر می گردد. محل سکونت مردم ، حمام ، مدرسه ، مسجد۱۸۰ ساله و حسینیه این روستای دیدنی که دست بشری آنها را پدید آورده همگی در کمال تعجب در دل کوه قرار دارد . در بررسی های انجام شده در این منطقه نظر بر این است که این روستا ساخته مهرپرستان در دوران پیش از ظهور زردشت ایرانی به منظور عبادت و دفن مردگان خویش بوده است و بعدها یا بر اثر تغییر دین یا اضطرار ناشی از شرایط نامساعد آب و هوایی و یا عوامل محیطی ؛ بی امنیتی و غیره تبدیل به سکونتگاه انسانی شده و تا کنون این کاربرد ادامه یافته است .

اقامت در هتل 12000 ساله میمند

شاید جالب باشد بدانید در این روستا هنوز روابط سنتی چند هزار ساله برقرار است. این روستا جایزه معتبر ملینا مرکوری را از سوی دولت یونان و یونسکو بخاطر داشتن ویژگیهای منحصر بفرد تاریخی، فرهنگی و طبیعی دریافت کرده است.

اما از تمام اینها که بگذریم هر تاریخی در دل خود افسانه ای پنهان ساخته و میمند هم از این قاعده مستثنی نیست. در افسانه ها اهالی میمند نقل است ” روزی در این روستا مردی از سوی خورشید می آید و گنجینه میمند پدیدار خواهد شد و او به آن دست میابد  که ایران را به شکوه قدیمی خود باز می گرداند.

برای اینکه حسی واقعی از زندگی در میمند این روستای صخره ایی را داشته باشید کافی است شب را در مسافرخانه ۸ اتاقی این روستا باهمان شکل چند هزار ساله سر کنید تا به اعماق پر رمز و راز گذشته سیر کنید. همچنین می توانید از زنان محلی هم کلاه های نمدی ، سبدهای حصیری و گیاهان دارویی خریداری کنید.همچنین اگر مایل باشید می توانید از غذاهای محلی این روستا نیز بهره لازم را ببرید تا کامل ترین خاطره تاریخی شما در این روستا ی کهن شکل بگیرد.

اقامت در هتل 12000 ساله میمند

اقامت در هتل 12000 ساله میمند

اقامت در هتل 12000 ساله میمند

اقامت در هتل 12000 ساله میمند

اگر کرمان را در برنامه ریزی سفرهای پاییزه خود جای دادید پیشنهاد می کنیم نوشته از باغ شاهزاده تا کویر لوت را بخوانید و  در سفر به کرمان میهمان اولین هتل کپری ایران باشید. برای اینکه بدانید کدام یکی از سوغاتی های کرمان را با خود همراه سازید نیز سری به از کرمان چه سوغاتی را همراه خود کنیم بزنید.

اطلاعات و شماره تلفن های ضروری که در سفر به کرمان باید بدانید را با خود بهمراه داشته باشید تا اگر در هنگام برنامه ریزی سفر خود دچار مشکل شدید یا سوالی داشتید بتوانید از این اطلاعات و شماره تلفن ها استفاده نمایید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *