микрозаймы онлайн

آشنایی با اقامتگاه های بوم گردی یزد و شهرهای اطراف

اقامتگاه های بوم گردی یزد، مهریز، اشکذر، تفت

اقامتگاه های بوم گردی چندی است که جای پای خود را در میان اقامتگاه های کشور باز کرده بطوریکه در برخی از استان ها این خانه های سنتی هتل ها را تحت الشعاع خود قرارداده است. از جمله این استان ها یزد می باشد که با اقامتگاه های بوم گردی متعددی چند سالی است میزبان میهمانان عزیز یزد می باشد. با «تریپ باما» همراه شوید تا تعدادی از این اقامتگاه ها را به شما معرفی نماییم.

mehrgard5

اقامتگاه بوم گردی خانه تراب یزد (خانه سیگاری)

اگر میهمان یزد شدید و به دنبال اقامت در اقامتگاهی سنتی در بافت تاریخی شهر بودید خانه تراب را می توانید در انتخاب های خود جای دهید. این خانه که در بافت تاریخی شهر و نزدیکی میدان امیرچخماق واقع شده دسترسی شما را به مکان های دیدنی یزد بسیار راحت کرده است.

اقامتگاه بوم گردی خانه تراب (خانه سیگاری) با ظرفیت ۴۰ نفر هم امکان استفاده از اتاق هایی با تخت را به شما می دهد و هم اگر اهل گذر به گذشته هستید اتاق هایی با تجربه خوابیدن در تشک و لحاف را برای شما مهیا نموده است.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامتگاه های بوم گردی یزد مراجعه کنید.

اقامتگاه بوم گردی تراب-آشنایی با اقامتگاه های بوم گردی یزد

اقامتگاه بوم گردی سرای مهرگرد یزد

اگر کمی به عقب برگردید شاید خانه های قدیمی را به خاطر آورید که وسط آن حوض آبی بود و اتاق هایی دور خانه، که با پنجره هایی رو به حیاط گشوده می شد. در اقامتگاه سنتی سرای مهرگرد با ورود به خانه دقیقا چنان حس و حالی را در همان نگاه اول تجربه خواهید کرد.

این اقامتگاه بوم گردی که در نزدیکی باغ دولت آباد در شمال شهر کویری و کهن یزد واقع شده است با داشتن فضایی آرام و دلنشین و محوطه و اتاق‌های سنتی میزبانی متفاوت از سفر را برای شما رقم خواهد زد.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامتگاه های بوم گردی یزد مراجعه کنید.

اقامتگاه بوم گردی مهرگرد-آشنایی با اقامتگاه های بوم گردی یزد

اقامتگاه سنتی سرای شعرباف یزد

اقامتگاه بوم گردی شعرباف یزد یکی از زیباترین و به نام ترین اقامت گاه های سنتی یزد است که در مرکز شهر یزد در بافت تاریخی شهر در محله فهادان قرار گرفته است.

یکی از مهمترین مزیت های این اقامتگاه بوم گردی این است که با کمی قدم زدن در اطراف خانه می توانید از مهمترین جاذبه های شهر یزد از جمله زندان اسکندر، خانه عامری ها، خانه هنر یزد و کمی دورتر از میدان امیرچخماق دیدن کنید.

اتاق های خانه با امکانات مدرن در کنار در و پنجره های قدیمی باعث شده است راحتی و آرامش را توامان با هم در این اقامتگاه سنتی تجربه کنید.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامتگاه های بوم گردی یزد مراجعه کنید.

اقامتگاه بوم گردی شعرباف-آشنایی با اقامتگاه های بوم گردی یزد

اقامتگاه بوم گردی سرای محبت اشکذر

اشکذر یکی از شهرهای استان یزد است که در شمال شهر یزد در فاصله ای حدود نیم ساعت از یزد قرار گرفته است. این شهرستان بخشی به نام رضوانشهر دارد که خانه سنتی سرای محبت در آن واقع شده است.

سرای محبت  اشکدز همانطور که از نامش پیداست اقامتگاه بوم گردی متفاوتی است که در آن علاوه بر زنده کردن خاطرات خوش گذشته می توانید همنشینی با صاحب خانه آقای پور رضوی خطاط از هنرمندان نامی یزد را تجربه کنید.

این هنرمند آثار هنری گرانقدری چون کتابت قرآن با خط ریز روی سنگ و چوب و مجموعه نفیس خوش نویسی دارد که برخی از آنها در این خانه قابل مشاهده می باشد. 

برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامتگاه های بوم گردی یزد مراجعه کنید.

اقامتگاه بوم گردی سرای محبت- اقامتگاه های بوم گردی یزد

اقامتگاه بوم گردی سرای مهرگرد مهریز

سرای مهر گرد یکی از اقامتگاه های بوم گردی استان یزد در شهر مهریز است که به واسطه معماری زیبا و طراحی هنرمندانه اش از جمله خانه های سنتی خاص مهریز به شمار می آید. در این اقامتگاه بوم گردی علاوه بر اقامت در دو فضای سنتی و مدرن، برنامه های خاصی توسط صاحبخانه تدارک دیده شده است که می تواند اقامتتان را به خاطره ای به یاد ماندنی بدل کند.

از جمله برنامه های خانه سنتی مهرگرد  می توان به پخت نان تنوری و غذاهای محلی، بافتنی، خطاطی، چرم دوزی، قلاب بافی، کاشت نهال، هرس درختان، دست چین میوه های باغ، پخت رب انار و مربا با محصولات باغ و… اشاره کرد.

برای اطلاعات بیشتر به صفحه اقامتگاه های بوم گردی یزد مراجعه کنید.

اقامتگاه بوم گردی مهرگرد-آشنایی با اقامتگاه های بوم گردی یزد
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *