микрозаймы онлайн

اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم

اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم:

سالهای سال است که قشم در کنار کیش از مقاصد پرطرفدار جنوبی است و در فصول سرد پذیرای تعداد زیادی از گردشگران مشتاق است. قدیمها قشم به واسطه بازارهای ارزان و البته جاذبه های طبیعی رنگارنگش شناخته میشد، اما حالا چند سالی است که سرزمین عجایب هفتگانه برگ برنده ی جدیدی را رو کرده است- اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم. با «تریپ باما» همراه باشید تا بشنوید از این برگ برنده.

تنگه چاهکوه-اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم

قشم، بزرگترین جزیره خلیج فارس است که حدودا دو برابر تهران بزرگ وسعت دارد. وسعت بزرگ جزیره باعث شده تا در بین محلی ها با نام جزیره الطویله یا جزیره دراز شناخته شود. در دل همین جزیره، ۶۴ شهر و روستای کوچک و بزرگ قرار دارد. جالب تر اینکه هر کدام آداب و رسوم خاص و فرهنگ منحصر به فردی دارند. این روزها با در نظر گرفتن این پتانسیل در گوشه و کنار جزیره، اقامتگاه ها و خانه هاس سنتی برپا شده تا علاقمندان بتوانند در برنامه سفری جذاب روزی را با مردم بومی گذرانده و از نزدیک با فرهنگ ها و آداب و رسوم مختلف سرزمین هفتگانه آشنا بشوند.

اقامتگاه بوم گردی زینت دریایی روستای سلخ قشم‏

پیشتر در نوشته زینت، از برداشتن برقع از صورت تا میزبانی گردشگران جزیره قشم راجع به زینت و مبارزه اش با سنت های دست و پاگیر و تعصبات نابجای جزیره قشم صحبت کردیم. اینجا اما می خواهیم راجع به خانه سنتی اش که اکنون بصورت اقامتگاه بوم گردی در اختیار مسافرین قشمی قرار گرفته بگوییم.

اقامتگاه بوم گردی زینت دریایی-اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم

اقامتگاه بوم گردی زینت دریایی، خانه ای سنتی در روستای سلخ است؛ ‏روستایی زیبا با فرهنگی سنتی و غنی. داستان این اقامتگاه بوم گردی با مالک آن زینت دریایی گره خورده ‏کسی که همواره متفاوت می اندیشید و برای اندیشه اش تا پای جان می رفت. زینت دریایی، تقریبا یکی دو سالی است که خانه خودش در روستای سلخ را به اقامتگاه ‏بوم‌گردی تبدیل کرده تا پذیرای میهمانان و گردشگرانی باشد که برای دیدن جذابیت‌های قشم راهی این جزیره می‌شوند. ادامه مطلب را می توانید از اینجا دنبال کنید.

اقامتگاه بوم گردی و خانه سنتی هفت رنگو

در ناحیه مرکزی جزیره قشم روستایی قرار دارد که بسیاری از گردشگران سراغ رستوران و اقامتگاه محلی آن را از بومی های جزیره می گیرند. روستای هفت رنگو در نزدیکی جنگل های حرا و ژئوپارک قشم قرار گرفته و دسترسی مناسب آن به مهم ترین مکان های دیدنی جزیره باعث شده تا بسیاری از مسافران این روستا را به عنوان اقامتگاه خود انتخاب کنند.

اقامتگاه بوم گردی هفت رنگ-اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم

همچنین با اقامت در این روستا فرصت مناسبی برای سر زدن به کارگاه های لنج سازی فراهم می شود و از نزدیک شاهد مردمان هنرمندی خواهید بود که سال هاست بدون هیچ نقشه ای و به شکل تجربی لنج هایی می سازند که کاملا قرینه هستند. اقامتگاه هفت رنگو توسط فردی خوش ذوق برپا شده است که تا چند سال پیش فقط راهنمای گردشگران در جنگل های حرا بود و امروزه میزبان مسافران در اقامتگاه خود می باشد. برای اطلاعات بیشتر و آدرس و مسیر دسترسی اینجا را کلیک کنید.

اقامتگاه بوم گردی هفت رنگ-اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم

اقامتگاه بوم گردی اسد دریایی نژاد قشم

جزیره قشم پر است از آداب و رسوم و فرهنگ های گوناگون. هر کدام از روستاهای این جزیره خارق العاده، فرهنگی خاص ‏خود دارد و قدم به قدم خاک قشم با هم فرق دارد. یکی از روستاهای قشم سرریگ است که این روزها در دل خود یک ‏اقامتگاه بوم گردی جای داده است.روستای سرریگ در محدوده بندر دولاب قشم است و فعالیت های خاصی مثل صیادی و لنج سازی در آن محدوده انجام می شود. ‏از طرفی نزدیک به تنگه چاهکوه، غار نمک و البته جنگل های حرا است. ‏

 

اقامتگاه بوم گردی و خانه سنتی لرد سوزا

گوشه گوشه ی جزیره زیبای قشم پر از حکایت و داستانی مختص به خود است. یکی از نواحی بومی و اصیل این جزیره، شهر سوزا است؛ شهری که گفته می شود نامش را از ریاضیدان اهل کشور پرتقال به نام فرانسیس سوزا گرفته است که گویی در اینجا مدفون شده. اقامتگاه بوم گردی لرد سوزا یکی از بزرگترین اقامتگاه های بومی قشم است که در مرکز این شهر تاریخی قرار گرفته است.

اقامتگاه بوم گردی لرد سوزا-اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم

در این خانه سنتی اتاقی بصورت حجله سنتی عروس و داماد، هم برای اجاره و هم برای عکس انداختن میهمانان به سبک سنتی قشم تزیین شده که می تواند خاطره ای متفاوت از اقامتی متفاوت را برای شما رقم زند. برای خواندن ادامه مطلب و آدرس و تلفن این اقامتگاه اینجا را کلیک کنید.

اقامتگاه بوم گردی لرد سوزا-اقامتگاه های بوم گردی و خانه های سنتی قشم

اقامتگاه بوم گردی فتاحی شیب دراز قشم

یکی دیگر از ‏روستاهای جزیره، روستای شیب دراز است. روستای شیب دراز و سواحل گسترده آن محل حضور لاک پشتهای دریایی و لاک پشتهای منحصر به فرد پوزه عقابی است که همه ساله از اواسط اسفند ماه تا پایان خرداد برای تخمگذاری به این سواحل می آیند. بچه لاک پشتهایی که در این محل سر از تخم بر می آورند پس از ۳۰ سال که بالغ می شوند جهت تخمگذاری دوباره به زادگاه خود بر می گردند و تخم گذاری می کنند.

دیدن لاک پشتهای پوزه عقابی در هنگام چاله کندن و تخم گذاری و دیدن بچه لاک پشتهای بسیار کوچک که از تخم بیرون می آیند و به طرف نور حرکت می کنند از جاذبه های اکوتوریستی جزیره پهناور قشم است. همین موضوع باعث شده تا امروزه گردشگران زیادی برای دیدن این رویداد خارق العاده به ‏این ناحیه سفر کنند. اقامتگاه فتاحی هم به منظور میهمان نوازی از گردشگران مختلف ‏در این منطقه تاسیس شد. شیب دراز در واقع یکی از جنوبی ترین نقاط جزیره و نزدیک ترین روستا به جزیره هنگام است. ‏شما میتوانید با اقامت در خانه بوم گردی فتاحی در این روستا تجربه ای خاص از حال و هوای زندگی روستاییان این منطقه و ‏البته دیدنی های زیبا از اکو سیستم منحصر به فرد منطقه شیب دراز داشته باشید.‏

برای دیدن لیست و اطلاعات کامل تماس اقامتگاه های بوم گردی قشم اینجا را کلیک کنید . همچنین اگر قصد سفر به قشم کردید پیشنهاد می کنیم برنامه سفرهای هرمرگان را که شامل برنامه سفر قشم، قشم و هنگام و قشم و هنگام هرمز است از اینجا ببینید و دانلود کنید تا سفری متفاوت را تجربه کنید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *