микрозаймы онлайн

اقامتگاه های بوم گردی طبس را بشناسیم

اقامتگاه های بوم گردی طبس:

فصل پاییز فصل سفرهای کویری است، ایران هم که پر است از کویر و جذابیت های بکر و بی نظیرش. یکی از این کویرها کویر حلوان در طبس است که به واسطه جاذبه های خاص اطرافش چون کال جنی و روستای ازمیغان از دیگر کویرهای مشابهش بسیار متفاوت است. در این نوشته اما می خواهیم اقامتگاه های بوم گردی این ناحیه از کویر را به شما معرفی کنیم تا اگر قصد سفر به طبس کردید بتوانید در برنامه ریزی سفر خود این اقامتگاه ها را در نظر داشته باشید. با تریپ باما همراه باشید تا نگاهی بیندازیم به این اقامتگاه های بوم گردی.اقامتگاه بوم گردی حلوان-اقامتگاه های طبس را بشناسیم

طبس دیدنی های بی نظیری را در دل خود جای داده که هر یک از آن به تنهایی می تواند سختی و دوری راه را برایت هموار سازد. کال جنی یا به گفته برخی ها گرند کنیون ایران دره ای شگفت انگیز است که هر گردشگری را محصور خود می سازد. روستاهایی تاریخی با درختان نخل سربه فلک کشیده چون نایبند و خرو خود ساعت ها می تواند شما را سرگرم دیدنی هایش کند و دست رویاها و خیال پردازی هایتان را بگیرد و تا گذشته ای دور پرواز دهد.

برای دیدن این همه زیبایی اما برنامه ریزی سفر و اقامتی سه روزه نیاز است که در زیر به معرفی برخی از این اقامت گاه ها می پردازیم.

 

اقامتگاه بوم گردی ستاره کویر حلوان

اگر تصمیم به شب مانی در کویر حلوان گرفتید پیشنهاد ما به شما اقامت در اقامتگاه بوم گردی ستاره کویر حلوان است. جایی که به مانند خانه های قدیمی حوضی در وسط دارد و اتاق ها در اطراف آن با پنجره های مشبک رو به حیاط باز شده اند. گلدان های رز و شمع دانی اطراف حوض، در کنار باغچه های گاه و بیگاه در حیاط فضا را برای دمی استراحت مهیا کرده است.

نورپردازی در جای جای این اقامتگاه حال و هوایی رویایی به فضا داده، طوری که دلت می خواهد ساعت ها در گوشه ای از حیاط بنشینی و با خیالت خلوت کنی.  

اقامتگاه بوم گردی حلوان-اقامتگاه های طبس را بشناسیم

حلوان یکی از بهترین اقامتگاه های طبس است که از امکانات مدرن تری نسبت به سایر اقامتگاه ها برخوردار است. کولر گازی در هر اتاق بهمراه سرویس بهداشتی فرنگی و غذاهای محلی و … از جمله امکانات و خدماتی است که در اقامت گاه بوم گردی حلوان خواهید دید.

این اقامتگاه در ۸۰ کیلومتری طبس و در مسیر اصفهان قرار گرفته است و از طریق این لینک می توانید مسیر دسترسی و عکس های این اقامتگاه را ببینید و در صورت تمایل آن را در برنامه سفر خود به طبس جای دهید.

اقامتگاه بوم گردی حلوان-اقامتگاه های طبس را بشناسیم

اقامتگاه عمو نوروز

این اقامتگاه که فقط ۸ کیلومتر با طبس فاصله دارد خیلی شبیه زندگی ۵۰ سال گذشته ایرانی هاست؛ زمانی که همگی روی یک تشک نرم می خوابیدند و از تخت و متعلقاتش خبری نبود. همان زمان که سفره ای از این سر تا آن سر خانه پهن می شد و همگی دور سفره دست پخت خوشمزه خانم خانه را قاشق می زدند. عمو نوروز را در برنامه سفر خود جای دهید و از شبی اقامت در آن لذت ببرید.

اقامتگاه بوم گردی عمو نوروز-اقامتگاه های طبس را بشناسیم

اقامتگاه روستای کریت

اقامتگاه بوم گردی نخل و نرگس حاصل مرمت کاروانسرایی در دل روستای کریت است؛ روستای با معماری کویری در ۱۸ کیلومتری جنوب طبس. ۱۱ اتاق این کاروانسرا دور تا دور حیاط با حوضی با ماهی ها و اردک های شناور در وسط، فضایی دوست داشتنی و صمیمی را رقم زده اند بطوریکه می توان ساعت ها بی حرکت در طاقی های حیاط لم داد و خستگی دنیای مدرن را به باد کویری سپرد. رستوران سنتی با غذاهای با کیفیت ایرانی و محلی و پذیرایی گرم میهمانداران در کنار نزدیکی به جاذبه هایی چون دریاچه نمک و پارک حفاظت شده نایبند این اقامتگاه را جزء یکی از اولین انتخاب های گردشگران خراسان جنوبی نموده است.

اقامتگاه بوم گردی کریت-اقامتگاه های طبس را بشناسیم

اقامتگاه روستای اصفهک

اصفهک یکی از روستاهای قدیمی اطراف طبس است که به مانند سایر معماری های کویری از خشت و گل بنا شده این روستا اما تفاوتی با سایر روستاهای کویری دارد و آن هم وجود روستای دیگر در دلش است. سال ۱۳۵۷ زلزله ای در طبس اصفهک را نیمه ویران کرد. در آن زمان مردم روستا تصمیم گرفتند به جای مرمت روستا، روستایی دیگر در کنار آن بنا نهند. امروزه اما همان روستای قدیم با دیواره های نیمه فروریخته اش به یکی از زیباترین و دیدنی ترین جاذبه های طبس تبدیل گشته است و کمتر گردشگری است که مسافر طبس باشد و اصفهک را بازدید نکند.

اقامتگاه بوم گردی اصفهک-اقامتگاه های طبس را بشناسیم

در این روستای منحصربفرد اقامتگاهی وجود دارد که می تواند شبی به یادماندنی را در اصفهک برای شما رقم زند. غذای محلی، آسمان پرستاره و میهمان نوازی مردم روستا اقامت در اصفهک را برای شما خاطره انگیز خواهد نمود.

اقامتگاه بوم گردی اصفهک-اقامتگاه های طبس را بشناسیم

برای رزرو اقامتگاه ها می توانید با شماره ۰۹۳۹۶۶۳۶۲۵۱ تماس بگیرید.

برنامه سفر طبس

برای سفر به طبس می توانید از برنامه سفر طبس استفاده کنید، یا مکان های دیدنی طبس، رستوران های طبس، هتل ها و اقامتگاه های بوم گردی طبس را از اینجا ببینید و یا نوشته های پیشین وبلاگ ما ما چون سفر به طبس از کال جنی تا دریاچه نمک و زیبایی های بکر شهرستان طبس در نگاهی گذرا را بخوانید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *