микрозаймы онлайн

اقامتگاه بوم گردی خانه ابریشم تجربه ای متفاوت در گلستان!

اقامتگاه بوم گردی خانه ابریشم رامیان:

ابریشم و جاده اش واقعیتی است که بارها شاید اسمش را شنیده باشید و کم و بیش از جریانش باخبر باشید. این جاده اما زادگاهی دارد به نام رامیان در استان گلستان که در دل خود رازهایی سر به مهر نهان کرده است. برای شنیدن داستان ابریشم و بازدید از سایر مکان های دیدنی استان گلستان پیشنهاد می کنیم دو سه روزی را در اقامتگاه بوم گردی خانه ابریشم سپری کنید و از ناگفته ها بشنوید و نادیده هایش را ببینید. با «تریپ باما» همراه شوید تا سری بزنیم به اقامتگاه بوم گردی ابریشم.

اقامتگاه بوم گردی خانه ابریشم تجربه ای متفاوت در گلستان!

همین چند وقت پیش بود که مهتاب و احسان زوج راهنمای گردشگری تصمیم گرفتند از شلوغی تهران بیرون زده و فضایی متفاوت و آرام را برای خود و مسافران فراهم آوردند. برای این کار به استان گلستان شهرستان رامیان آمدند چرا که بکر بودن این شهرستان و قدمت تاریخی اش می توانست تا حدودی آنچه را که به دنبالش هستند برآورده سازد.

وقتی اقامتگاه بوم گردی خانه ابریشم را بنا کردند تصمیم گرفتند فضای خانه را طوری تزئین کنند که به قول خودشان! آدم وارد که می شود حالش خوب شود.  به همین خاطر جای جای خانه را پر کردند از گل های رنگارنگ و سبزه. همچنین برای اینکه عکس های مسافران خوش رنگ باشد تصمیم گرفتند آجرهای یک دیوار را رنگ آمیزی کنند که با استقبال زیاد مسافران روبرو شدو به نوعی شد امضاء این خانه. پس از آن این رنگ آمیزی به همه دیوارهای خانه کشیده شد و کمتر مسافری است که به خانه ابریشم سفر کند و با این دیوارها عکس نداشته باشد.

اقامتگاه بوم گردی خانه ابریشم تجربه ای متفاوت در گلستان!

در این خانه نه فقط در دیوارها بلکه در غذا و گشت هایش نیز متفاوت است. در خانه ابریشم انواع غذاهای ترکمنی از جمله بورک گوشت، چکدرمه، ته چین ترش رامیانی و آش ماش و برنج را می توانید تجربه کنید اگر اهل غذاهای محلی هم نیستید جوجه و چنچه و کشک بادمجان در انتظار شماست!

اقامتگاه بوم گردی خانه ابریشم تجربه ای متفاوت در گلستان!

اگر حداقل سه روز وقت خود را به اقامت در این اقامتگاه بوم گردی اختصاص دهید می توانید چشمه گل رامیان، چشمه نیم برگ، جنگل پشمکی، قبرستان خالد نبی، اسکله بندر ترکمن، آبشار کبودوال، لوه یا شیرآباد را نیز بگردید و از گشت و گذار در گلستان نهایت لذت را ببرید. برای دیدن مکان های دیدنی گرگان و سایر شهرهای گلستان می توانید این صفحه را ببینید یا نوشته پیشین ما با نام سفر به روستای پاقلعه استان گلستان را بخوانید.

اگر میهمان خانه سنتی ابریشم شدید فراموش نکنید با خود بندی برای گره زدن بر درخت آرزوهایش همراه ببرید.

مسیر دسترسی به رامیان استان گلستان:

از تهران از ترمینال بیهقی و تهران پارس می توانید اتوبوس های گنبد را سوار شده و ۸ ساعته خود را به رامیان برسانید با ماشین نیز ۶٫۳۰ ساعت این مسیر را خواهید پیمود.

خرید صنایع دستی در رامیان استان گلستان:

محصولات ارگانیک رامیان یکی از بهترین سوغات هایی است که می توانید از این سفر با خود همراه کنید. رب انار ، نان کاک، نان هوجی با سبزیجات محلی از جمله محصولات محلی است که در رامیان در دسترس می باشد. همچنین پارچه های دست باف ابریشمی و نخی را نیز می توانید بعنوان هدیه ای از مهد تولید ابریشم در کوله بار سفر خود جای دهید.

تماس: برای رزرو این اقامتگاه با شماره ۰۹۳۹۶۶۳۶۲۵۱ تماس بگیرید.

اقامتگاه بوم گردی خانه ابریشم تجربه ای متفاوت در گلستان!

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *