микрозаймы онлайн

از طبیعت بکر بندر لنگه در بهار دیدن کنید

بندر لنگه

بندر لنگه به عنوان قدیمی ترین بندر استان هرمزگان، یکی از مسیرهای دسترسی به جزیره ی کیش است.
به خاطر آب و هوای گرم و مرطوبی که دارد، مقصد بسیار مناسبی برای نوروز بوده و طبیعت بکر و زیبای آن در بهار بسیار دلپذیر است. این بندر در گذشته به بندر مروارید معروف بوده چرا که مرکز صید مروارید های مرغوب بوده است.

برای رفتن به بندرلنگه خود را به بندر عباس رسانده و از آنجا از جاده ی بندرعباس-بندرلنگه که از گچین پایین، بندر پل، بندر خمیر، بندر معلم و بندر کنگ می گذرد، عبور کنید. این مسیر کمی طولانی بوده ولی امن ترین راه برای رسید به بندرلنگه است. بین راه بندر خمیر و بندر معلم، منطقه حفاظت شده و تالاب بین المللی حرای خمیر قرار دارد.

از جمله جاذبه های تاریخی این شهر، مسجد بازار مساح، مسجد افغان، مسجد خداداد و قلعه لشتان می باشد. برخی از جاذبه های تاریخی بندرلنگه مربوط به خانه های افراد قدیمی بندر لنگه از جمله، خانه فکری، خانه واحدی، آب انبار حاج ابراهیم و حسینیه ی حدادی است.

برای خرید صنایع دستی در بندرلنگه سری به مغازه های گلابتون دوزی (به وسیله سوزن های خاصی با نوک برجسته به نام قلاب انجام می شود و طرح های زیبایی از نخ با روکش فلزی نقره ای یا طلایی بر روی پارچه به تصویر کشیده می شود )، خوس دوزی (بر روی پارچه توری با نوارهای نقره ای باریک انجام می شود )، زرزری دوزی و سوزن دوزی بزنید. این صنایع دستی توسط زنان بومی تهیه می شود.

از تفریح و سرگرمی در بندر لنگه غافل نشوید. این شهر چند پارک مهم از جمله پارک خلیج فارس ، پارک کوثر ، پارک مروارید ، پارک دولت ،پارک ساحلی صدف و پارک ساحلی دارد که محل اسکان موقت برای مسافران نیز می باشد. اگر هم قصد اقامت در مهمانسرا دارید، می توانید به هتل دیپلمات، مهمانپذیر گلستان ، مهمانپذیر امیر بروید.

کارتینگ خلیج فارس

کارتینگ خلیج فارس

کارتینگ خلیج فارس

هتل دیپلمات

 

با تشکر از شهرداری بندرلنگه که اطلاعات مفید گردشگری این شهر را در اختیار ما قرار دادند.

شهرداری بندرلنگه
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *