микрозаймы онлайн

از اسلو توریزم تا رکاب زنی در کوچه پس کوچه های کاشان!

پیشتر به کاشان سفر کرده اید و فکر می کنید همه جای آن را دیده اید؟ یا جزء آن دسته افرادی هستید که تا بحال از این شهر تاریخی دیدن نکرده اید ؟ فارغ از اینکه به کدام دسته تعلق دارید گذشته خود را کنار گذاشته و در سفر به کاشان به خانه دوست بروید ؛ جایی که با کرایه دوچرخه می توانید کوچه پس کوچه های کاشان را رکاب زده و تجربه ای متفاوت از سفری متفاوت را در کوله بار سفر خود بیندوزید.

خانواده رضوانیان چندین سال پیش فعالیت خود را در حوزه گردش و سفر با افتتاح خانه نقلی آغاز کرد؛ خانه ای شبیه خانه مادربزرگ ها با حوضی آبی در وسط و اتاق هایی دورتا دور. غذایش هم دست کمی از خانه اش ندارد، غذای خانگی خوشمزه با تنوعی خوب از کال جوش و کوکو سبزی گرفته تا انواع خورشت ها.

این خانواده در ادامه فعالیت های خود خانه ای دیگر را بعنوان اقامت گاهی سنتی در کاشان مرمت و بازگشایی کردند که خانه دوست نام گرفت. در خانه دوست علاوه بر تفاوت های دوست داشتنی اش با سایر اقامت گاه های کاشان می توانید دوچرخه کرایه کرده و بافت قدیم کاشان را رکاب بزنید و این شهر تاریخی را که کوچه پس کوچه هایش پر از رمز و راز تاریخ نانوشته است بپیمایید.

دوچرخه سواری در کاشان عکس از اشکان بروج

عکس از اشکان بروج

این کار در راستای گردشگری پایدار و اسلو توریزم ” Slow tourism” که چندی است در حوزه سفر و گردشگری آغاز شده، صورت پذیرفته است.  اگر شما هم طرفدار این جنبش هستید میهمان خانه دوست شده و کاشان را با تآمل بیشتری ببینید.
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *