микрозаймы онлайн

ارگ راین دومین بنای بزرگ خشتی جهان

ارگ راین

ارگ راین بعد از ارگ بم بزرگترین بنای خشتی جهان است که بر بلندای تپه ای در دامنه های کوه هزار در کرمان قرار گرفته است. برای آشنا شدن با گذشته این ارگ با شکوه تاریخی با تریپ باما همراه شوید.

ارگ راین-ارگ راین دومین بنای بزرگ خشتی جهان

ارگ راین در زمان های بسیار دور که گفته می شود احتمالا ساسانیان باشد در مسیر تجارت بازرگانان قرار داشته و یکی از مراکز داد و ستد کالا و بافت پارچه های ارزشمند بوده است. گفتنی است در کنار این داد و ستد این ارگ یکی از مراکز ساخت شمشیر و چاقو و سپس تفنگ هم بوده که هنوز چاقو سازی یکی از صنایع آن محسوب می شود.

ارگ راین-ارگ راین دومین بنای بزرگ خشتی جهان

این ارگ تاریخی یکی از دژهای فرمانروایی میرزا حسین خان(راینی) بوده که در زمان نادر شاه افشار و پسر او محمد علی خان حاکم این شهر بوده اند. این ارگ پس از سرنگونی زندیه به دست آغا محمد خان قاجار، به دست یکی از نوادگان میرزا حسین خان نامی به میرحسینی افتاد که هنوز گروهی از انان در این شهر و شهر کرمان زندگی می کنند. محبوبیت این پدر و پسر در بین مردم تاجایی بود که امروزه بسیاری از محلی ها و حتی منابع این ارگ را به نام ارگ میرزا حسین خان می دانند.

ارگ راین-ارگ راین دومین بنای بزرگ خشتی جهان

اگر کرمان را به عنوان مقصدی برای سفر خود انتخاب کردید پیشنهاد می کنیم راین را در برنامه سفر کرمان خود جای دهید و از این بنای باشکوه و پرعظمت دیدن کنید.

ارگ راین-ارگ راین دومین بنای بزرگ خشتی جهان
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *