микрозаймы онлайн

آداب سفر با خودروی شخصی

نکات مهم و کاربردی در سفر با خودرو 

در این روزهای گرم تابستانی، سفر کردن و زدن به دل طبیعت خنک و کوهستانی بسیار لذت بخش می باشد. خیلی ها سفر کردن با تور و برنامه ای از پیش تعیین شده را انتخاب می کنند و بعضی ها هم ترجیح می دهند با جمع صمیمی خانوادگی شان و با ماشین شخصی خودشان برنامه ای برای سفرشان بریزند و چند روزی را دور از گرما و آلودگی شهری و ترافیک بگذرانند.
سفر کردن هم مثل خیلی از چیزهای دیگر آدابی دارد که رعایت کردن آنها می تواند لذت سفر را دوچندان نماید.

با «تریپ باما» همراه باشید تا نکات ضروری در سفر با ماشین شخصی تان را برایتان بگوییم.

آداب سفر با خودروی شخصی-نقشه در ماشین
قبل از مسافرت ، بنزین بزنید و به امید پمپ بنزین های بین راهی نباشید . بدلیل فاصله زیاد پمپ بنزین ها اگر اولی ببه هر دلیلی مشکل داشته باشد، احتمال اینکه به پمپ بنزین دوم برسید زیاد نخواهد بود.

متاسفانه هنوز در بسیاری از جاده ها ، سرویس بهداشتی درستی وجود ندارد . پس هر کجا سرویس بهداشتی مناسبی دیدید، برای پیشگیری اقدام کنید .

اگر به آمارها دقت کرده باشید هر سال چندین نفر بخاطر تعویض لاستیک جان خود را از دست می دهند ، پس اگر ماشین تون پنچر شد حتما از جاده به طور کامل خارج شوید و از علایم هشدار دهنده استفاده کنید.

یکی از اتفاقاتی که در بسیاری از موارد شاهد آن هستیم این است که برخی رانندگان تاب و تحمل اینکه کسی از آنها سبقت بگیرد را ندارند، اگر شما هم جزء این دسته هستید بدانید که انتهای مسیر به یکجا ختم می شود و شما هم بزودی به آنجا خواهید رسید، پس آرامش خود را حفظ کنید!

سبقت غیر مجاز، لایی کشیدن و غیره به هیچ عنوان نشان توانایی رانندگی خوب و حرفه ای نیست ، فراموش نکنید در پایان تعطیلات به هیچ کس بدلیل این نوع راننده گی اش مدال نمی دهند اما آمار کشته ها را حتما اعلام میکنند !

در سفر های طولانی حتما نقشه به روز شده داشته باشید . به اینترنت و گوگل اعتماد نکنید، ممکن است اینترنت در دسترس نباشد . به خاطر داشته باشید که همیشه بدترین اتفاق ها در بدترین زمان ها میفتد !

استراحت بین رانندگی را فراموش نکنید، هیچ گاه نگویید ” امکان ندارد من پشت فرمان دچار خواب رفتگی شوم” به آمار کشته های این موضوع نگاهی بیندازید!

به کودکان و همسفر هاتون بگین که از طبیعت و مسیری که میرین ، فیلم و عکس تهیه کنن !

آداب سفر با خودروی شخصی-عکس گرفتن در ماشین

به هیچ وجه در جاده های محلی که نمی شناسید شبانه رانندگی نکنید. در بسیاری از این جاده ها حتی موبایل آنتن نمیدهد .

به طبیعت احترام بگذارید ، زباله را بیرون نریزید.

همیشه در صندوق عقب یک بطری آب معدنی داشته باشید. قطعا لازم تون میشه.

در نزدیکی روستاها به شدت مراقب عبور سگ و دام از عرض جاده باشید. در استان های گلستان ، سیستان و بلوچستان و … شترها شبانه حرکت می کنند و خیلی از هموطنان به همین دلیل ساده کشته شدند !

در جاده به هیچ عنوان با دمپایی رانندگی نکنید ، ممکن است پایتان روی گاز یا ترمز سر بخور و مسیر رانندگی و مسیر زندگی تان همزمان با هم عوض شود!

 
پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *